Eneco Tour: Wellens po déjà vuju pred skupno zmago

Belgijski kolesar Tim Wellens je zmagovalec šeste etape dirke po Beneluksu, po novem je tudi lastnik majice vodilnega.

15. avgust 2015 19.15
CYCLING-NED-ENECO-TOUR
G. L., Delo.si

Liege - Belgijski as v moštvu Lotta Soudal Tim Wellens je - tako kot lani - z najdaljšo etapo na letošnji dirki po Beneluksu, imenovani Eneco Tour, opravil z odliko. 24-letnik je v zadnjih kilometrih (od skupno 208,6) prikazal pravo simultanko in si s samostojno vožnjo prislužil debelo prednost pred tekmeci. Tolikšno, da je oblekel tudi majico vodilnega v skunem seštevku.

Wellens si je na koncu nabral 49 sekund naskoka pred drugouvrščenim rojakom Gregom van Avermaetom (BMC) in 51 pred Nemcem Simonom Geschkejem (Giant-Alpecin). Današnji zmagovalec je uprizoril pravi déjà vu lanske šeste etape, ki jo je ravno tako dobil pred van Avermaetom, le da še s sekundo višjo razliko. Wellens je na koncu tudi dobil dirko po Beneluksu, kar se mu obeta tudi letos.

V skupnem seštevku ima namreč 1:03 minute naskoka pred van Avermaetom, dosedanji vodilni danes pa desetouvrščeni Wilco Kelderman (Niz/LottoNL-Jumbo) zaostaja 1:17 minute.

Slovencev Simona Špilaka, Jana Polanca, Kristijana Korena in Luke Pibernika na današnji etapi ni bilo povsem v ospredju. Pibernik je bil z zaostankom dobrih devetih minut še najboljši na 38. mestu, v istem času je na 44. v cilj prispel Simon Špilak.

Kolesarje jutri čaka le še sklepna 188,6 km dolga etapa med krajema St.Pieters-Leeuw in Geraardsbergen.