Pariz-Nica: Etapa Cimolaiju, Špilak zadržal 11. mesto

Italijanski kolesar Davide Cimolai (Lampre-Merida) je zmagovalec pete etape dirke Pariz-Nica.

13. marec 2015 18.43
CYCLING-FRA-PARIS-NICE
G. L., Delo.si, STA
Pariz - Italijanski kolesar Davide Cimolai (Lampre-Merida) je zmagovalec pete etape dirke Pariz-Nica. Na etapi med Saint-Etiennom in Rasteauem v dolžini 192,5 km je drugo mesto osvojil Francoz Bryan Coquard (Europcar), tretji je bil Avstralec Michael Matthews (Orica GreenEdge). Skupno vodi Poljak Michal Kwiatkowski (Quick Step).

Današnjo peto etapo dirke Pariz - Nica je odločil sprint glavnine, kjer se je najboljše znašel italijanski kolesar Lampreja Cimolai. Vodilni kolesarji so v cilji tako prišli z uradno enakim časom, med njimi je bil na 12. mestu tudi skupno vodilni Poljak Kwiatkowski.

Blizu najboljšim sta bila tudi oba Slovenca, kolesar Katjuše Simon Špilak je bil danes v času zmagovalca 29. in je zadržal skupno 11. mesto v razvrstitvi. Borut Božič iz Astane je bila danes 48., skupno pa je napredoval na 118. mesto. Za Kwiatkowskim Špilak zaostaja 52 sekund, Božič ima trenutno 24:36 minute pribitka.

Sobotna šesta etapa bo kolesarje peljala od kraja Vence do Nice, kjer bodo morali opraviti s 180,5 kilometra dolgo preizkušnjo. Dirka se bo s posamično vožnjo na čas končala v nedeljo.

Van Avermaetu druga etapa od tirenskega do jadranskega morja

Belgijski kolesar Greg Van Avermaet (BMC) je zmagovalec druge etape dirke od tirenskega do jadranskega morja. Po 203 kilometrih od Cascine do Arezza je drugo mesto po sprintu glavnine osvojil Slovak Peter Sagan, tretji je bil Čeh Zdenek Štybar. Skupno je po treh preizkušnjah dirke v vodstvu današnji zmagovalec Van Avermaet.