Tour: Froome padel, toda s sposojenim kolesom še vedno vodi

Francoz Romain Bardet (AG2R La Mondiale) je zmagovalec 19. etape kolesarske dirke po Franciji.

22. julij 2016 19.44
France Cycling Tour de France
A. V., STA
A. V., STA
Albertville - Francoz Romain Bardet (AG2R La Mondiale) je zmagovalec 19. etape kolesarske dirke po Franciji. Na zahtevni gorski etapi od Albertvilla do Saint-Gervais Mont Blanca, dolgi 146 km, je imel 23 sekund prednosti pred Špancema Joaquimom Rodriguezom (Katjuša) in Alejandrom Valverdejem (Movistar). Britanec Chris Froome (Sky) je zadržal rumeno majico.

Na razburljivi, predzadnji gorski etapi, ki so jo zaznamovali številni padci, tudi odstopi, je imel na veliko veselje domačih navijačev največ moči Bardet, kar je bila prva etapna zmaga za francoske kolesarje na letošnjem Touru. Z njo je, tudi po zaslugi desetih sekund bonifikacije za zmago, prišel na drugo mesto v skupni uvrstitvi, še naprej pa vodi Froome, ki je bil med tistimi kolesarji, ki so se na spolzki cesti na spustu z Montee de Bisanneja znašli na tleh, do cilja pa je prišel z izposojenim kolesom.

Največji poraženec današnje etape je bil Nizozemec Bauke Mollema (Trek-Segafredo), ki je z drugega mesta padel na deseto v skupni uvrstitvi, saj je v cilj prišel na 23. mestu, štiri minute in 26 sekund za Bardetom.

Jutri bo na sporedu še zadnja gorska etapa na letošnji dirki po Franciji. Start bo v Megevu, cilj pa bo po 146,5 prevoženih kilometrih v Morzinu.