Kump šesti v drugi etapi

Na kolesarski dirki po Japonskem je Marko Kump ni uspel priti do etapne zmage, čeprav je dobro šprintal.

31. maj 2016 23.52
Kolesarstvo
A. V., STA
A. V., STA

Tokio - Slovenski kolesar Marko Kump je bil šesti na drugi etapi dirke po Japonskem s ciljem v Minu. Zmagal je Avstralec Anthony Giacoppo, ki vodi tudi v skupnem seštevku. Kump je skupno na 24. mestu, zaostaja 19 sekund.

"Včeraj je Kump pomagal Cimolaiju do zmage, zato smo danes stavili nanj, saj mu je bila etapa pisana na kožo. V zaključnem sprintu žal ni prišel do pravega položaja za zmago, čeprav je dobro šprintal," je za Kumpa po današnji etapi dejal športni direktor ekipe Lampre Merida Bruno Vicino.

Dirka po Japonskem se bo jutri nadaljevala s 131 kilometrov dolgo krožno etapo v mestu Inabe, kjer bodo kolesarji opravili osem krogov.