Kump začel s četrtim mestom

Na kolesarski dirki po Avstraliji je novopečeni član Lampreja v cilj pripeljal v času zmagovalca Caleba Ewana.

19. januar 2016 10.44

Lyndoch - Slovenski kolesar Marko Kump, ki se je iz Adrie Mobil preselil k italijanskemu moštvu Lampre-Merida, je že na začetku nove sezone dobro pripravljen, kar je dokazal s četrtim mestom v uvodni etapi 18. izvedbe tradicionalne januarske dirke po Avstraliji (Down Under). Na 131 kilometrov dolgi progi med Prospectom in Lyndochom je ciljno črto prečkal v času zmagovalca, mladega domačega asa Caleba Ewana (Orica GreenEdge), predse pa v ciljnem šprintu spustil še njegovega rojaka Marka Renshawa (Qhubeka) in Nizozemca Wouterja Wipperta (Cannondale).

Kump pa ni edini slovenski kolesar v konkurenci »tam spodaj«, njegov moštveni kolega Luka Pibernik je uvodoma zasedel 33. mesto, Primož Roglič, po novem član LottoNL-Jumba (pred tem je branil barve Adrie Mobil), pa je bil 86., oba sta prav tako končala v času zmagovalca. Caleb je bil najhitrejši že na nedeljskem prologu, ko je bil Kump peti, v nadaljevanju dirke pa bo - po lastnih besedah - z veseljem pomagal moštvenemu kolegu Simonu Gerransu, enemu glavnih favoritov za končno zmago: »Ponosen sem, da bom prvič na preizkušnji svetovne serije oblekel majico vodilnega, in za nameček še pred domačimi navijači.« Jutri čaka kolesarje 132 kilometrov dolg zalogaj od Unleyja do Stirlinga.