Marko Kump zmagal ob jezeru Qinghai

Na kolesarski dirki Okoli jezera Qinghai je v deveti etapi zmagal slovenski kolesar Lampreja. Matej Mugerli četrti skupno.

26. julij 2016 12.55
Š. Ro.
Š. Ro.

Tianshui - Na kitajski kolesarski dirki Okoli jezera Qinghaiz dobrimi nastopi nadaljujeta slovenska kolesarja Marko Kump in Matej Mugerli. V 100 km dolgi deveti etapi je po šprinterskem zaključku slavil 27-letni slovenski kolesar Lampreja.

V cilvju je premagal Italijana Nicolasa Marinija (Nippo-Vini Fantini), na tretje mesto se je uvrstil Kazahstanec Jevgenij Gidič (Vino 4-Ever Sko).

Kump je na Kitajskem blestel že v drugi etapi, ko je za las ostal brez zmage na druge mestu, tokrat pa vendarle prišel do svoje prve zmage v tej sezoni. Z njo je sicer na tej dirki osvojil že šesto etapo, lani je zmagal kar petkrat in dirko tudi končal v zeleni majici najboljšega po točkah.

Mugerli se medtem odlično drži v skupni razvrstitvi. Trenutno je na četrtem mestu. Za vodilnim Ukrajincem Vitalijem Bucom zaostaja za 50 sekund.

Dvotedenska dirka se bo s 13. etapo zaključila v soboto.