Mugerli na drugem mestu v lov na zmago

V 12. etapi kolesarske dirke okoli jezera Qinghai na Kitajskem je Matej Mugerli v kronometru osvojil drugo mesto.

29. julij 2016 17.41
Š. Ro.
Š. Ro.

Zhongwei - Po treh dneh odličnih predstav in treh uvrstitvah na zmagovalni oder Marka Kumpa, je na dirki ob jezeru Qinghai na Kitajskem v 12. etapi zablestel še drugi slovenski kolesar Matej Mugerli. V 22,6 km dolgi vožnji na čas je osvojil drugo mesto, za 16 sekund je zaostal za Ukrajincem Andrijem Vasiljukom. Tretji je bil njegov rojak in moštveni kolega Sergej Lagkuti z zaostankom 28 sekund.

Tako se je slovenski kolesar v moštvu Synergy Baku pred zaključno 13. etapo s četrtega tudi povzpel na drugo mesto v skupni razvrstitvi in bo jutri napadal skupno zmago. Za Ukrajincem Sergejem Lagkutijem mora nadoknaditi 37 sekund.

Kump je v 12. etapi v cilj prišel z zaostankom 4:40 na 91. mestu. V razvrstitvi po točkah je še vedno na petem mestu.