Mugerli zgolj za Gazvodo

Marko Kump je zadnjo etapo kolesarke dirke okrog jezera Qinghai končal na 2. mestu, Matej Mugerli drugi skupno.

30. julij 2016 16.38
uho*Mugerli kolesarstvo dp

Baiyin - Slovenski kolesar Matej Mugerli, 35-letni član moštva Synergy Baku, je petnajsto izvedbo kitajske dirke okrog jezera Qinghai končal na skupnem drugem mestu, premoč pa priznal zgolj Ukrajincu Sergiju Lagkutiju (Kolss BDC), ki je bil 37 sekund hitrejši. Tretje mesto je zasedel zmagovalčev rojak in moštveni kolega Vitalij Buc, ki je majico vodilnega nosil od druge do enajste etape, naposled pa zaostal natanko minuto. Mugerli je vpisal drugo najboljšo slovensko končno uvrstitev doslej na tej preizkušnji, leta 2011 si je namreč konkurenco pokoril tedanji član Perutnine Ptuj Gregor Gazvoda, medtem ko je bil lani za vse prehiter Hrvat Radoslav Rogina, član Adrie Mobil.

Mugerli letos na Kitajskem ni dobil nobene etape, bil pa je na dveh drugi, na po eni pa četrti in sedmi. Etapno je bil še uspešnejši 27-letni član Lampre-Meride Marko Kump, ki pa vseeno ni ponovil lanskega podviga, ko je postavil najboljše čase kar petih etap. Letos je dvakrat zmagal, bil dvakrat drugi ter po enkrat tretji, četrti in peti, kar je zadostovalo za končno četrto mesto po točkah, v generalni razvrstitvi pa je pa je bil petdeseti z zaostankom debelih 40 minut. Drugi je bil tudi v današnji zadnji, trinajsti etapi na 95 kilometrov dolgi progi s štartom in ciljem v Baiyinu. Ciljno črto je prečkal v času zmagovalca, Italijana poljskih korenin Jakuba Mareczka (Wilier-Southeast), isti čas je dosegel tudi Mugerli na 35. mestu. Tretji slovenski kolesar na dirki Uroš Repše (Meridiana Kamen) je odstopil na sedmi etapi.