Odličen debi Kumpa pri Lampreju: peto mesto na klasiki »Tam spodaj«

Slovenski kolesar Marko Kump je na avstralski klasiki osvojil peto mesto, zmagal je Caleb Ewan (Orica-GreenEdge).

17. januar 2016 18.10
G. L.
G. L.

Adelaide - Vodilnim možem moštva Lampre-Merida po današnji klasiki »Tam spodaj« v Avstraliji ni niti malo žal, da so pred letošnjo sezono v svoje vrste zvabili slovenskega kolesarja Marka Kumpa. Nekdanji član novomeške Adrie je namreč ob svojem debiju osvojil odlično peto mesto, v cilj je pripeljal v času domačega zmagovalca Caleba Ewana (Orica-GreenEdge).

Na stopničke sta se povzpela še Italijan Giacomo Nizzolo (Trek-Segafredo) in Britanec Adam Blythe. Ewan je sicer vodil večji del 51 kilometrov dolge dirke v Adelaidi, o zmagovalcu pa je nazadnje vseeno odločal ciljni šprint.

Na priznani klasiki sta nastopila še dva Slovenca: Luka Pibernik (Lampre-Merida) je bil z zaostankom 11 sekund 49., Primož Roglič (LottoNL-Jumbo) pa je zaostal dve minuti in pol in končal na 137. mestu.