Pariz-Nica: Bouhanni s sporno potezo ob zmago (VIDEO)

Od treh slovenskih kolesarjev se je še posebej izkazal član Lampre-Meride Marko Kump na enajstem mestu.

08. marec 2016 18.56
CYCLING-FRA-PARIS-NICE

Commentry - Tudi na drugi etapi že 74. izvedbe slovite kolesarske preizkušnje Pariz-Nica so bila pri vrhu seznama favorizirana imena na čelu z Avstralcem Michaelom Matthewsom, ki je letos na tej dirki dobil že prolog, lani pa je na njej enkrat prav tako opravil z vso konkurenco. Danes je imel 25-letni član moštva Orica-GreenEdge ob koncu najdaljše, kar 214 kilometrov dolge ravninske etape med Contresom in Commentryjem več moči v nogah kot Italijan Niccolo Bonifazio (Trek-Segafredo) in domači adut Nacer Bouhanni (Cofidis), ki sta ciljno črto prečkala v času zmagovalca. Pravzaprav je bil Francoz celo za odtenek hitrejši od njega, a je tekmovalna žirija presodila, da si je v šprintu pomagal z nedovoljenim prijemom (na videoposnetku v rdečem dresu), saj je Avstralcu zapiral pot in ga izrinil skorajda na reklamne panoje, in mu zato odvzela zmago.

V prvi zasledovalni skupini, ki je zaostala sekundo in v kateri je bilo osemnajst udeležencev, je bil tudi najboljši iz trojice Slovencev Marko Kump (Lampre-Merida), ki je zasedel zelo spodobno enajsto mesto. V drugi skupini je bil tudi njegov moštveni kolega Luka Pibernik, ki je na 36. mestu zamudil pet sekund, medtem ko je član Katjuše Simon Špilak z dvanajstsekundnim zaostankom zasedel 84. mesto.

Vodstvo v skupnem seštevku je kajpak obdržal in še oplemenitil današnji zmagovalec Matthews, ki ima pred Nizozemcem Tomom Dumoulinom (Giant-Alpecin) štirinajst sekund naskoka, pred tretjeuvrščenim Novozelandcem Patrickom Bevinom (Cannondale) pa še pet sekund več. Kump na 77. mestu zamuja 1:35 minute, Pibernik je trinajst sekund počasnejši in dve mesti slabše uvrščen, Špilak (+ 4:39) pa drži 103. mesto. Jutri čaka nastopajoče tretja od sedmih etap na 165,5 kilometra dolgi nekoliko bolj razgibani progi med Cussetom in Mont Brouillyjem.