Pariz-Nica: Zakarinu šesta etapa, Thomas novi vodilni

Ruski kolesar Ilnur Zakarin je zmagovalec šeste etape dirke Pariz-Nica, skupno vodstvo je prevzel Britanec Geraint Thomas.

12. marec 2016 18.15
CYCLING-ITA-GIRO
M. Ž.
M. Ž.

Nica - Ruski kolesar Ilnur Zakarin (Katjuša) je zmagal na predzadnji etapi dirke Pariz-Nica, na kateri je vodstvo prevzel Britanec Geraint Thomas (Sky).

Današnja etapa je bila dolga 177 kilometrov in se je končala z vzponom na La Madone d'Utelle. Odločilni trenutek se je zgodil prav na zadnjem izmed sedmih vzponov, ko je Zakarin močno napadel in presenetil favorite.

Na drugem mestu je končal Britanec Geraint Thomas, na tretjem pa Španec Alberto Contador iz Tinkoffa (oba +0:01).

Med Slovenci je bil najvišje Simon Špilak (Katjuša), ki je končal na petnajstem mestu (+1:48), Luka Pibernik (Lampre-Merida) pa je bil 84. (+22:34).

V skupnem seštevku je novi vodilni Geraint Thomas, ki ima 15 sekund prednosti pred Albertom Contadorjem in 20 sekund pred Ilnurjem Zakarinom. Simon Špilak je na 35. mestu (+13:05), Luka Pibernik pa na 104. mestu (+45:32).

Dirka se bo končala z nedeljsko 141 kilometrov dolgo etapo v Nici.

Cummingsu etapa v Italiji, nedeljske etape ne bo

Na dirki od Tirenskega do Jadranskega morja je četrto, 216 kilometrov dolgo etapo, dobil Britanec Stephen Cummings (Dimension Data).

Britanec je na najdaljši etapi dirke napadel 3,5 kilometra pred koncem in izkoristil neodločnost konkurence, ki se je prepozno odločila za lov. Na drugem mestu je končal Italijan Salvatore Puccio (Sky), tretje pa Eritrejec Natnael Berhane (Dimension Data), oba sta zaostala za 13 sekund.

Primož Roglič (LottoNL-Jumbo) je bil 31. (+0:25), Kristijan Koren (Cannondale) 141. (+11:45) in Luka Mezgec (Orica GreenEdge) 151. (+11:45).

V skupnem seštevku vodi Čeh Zdenek Štybar (Quick-Step) pred Italijanom Damianom Carusom (BMC) in Belgijcem Gregom Van Avermaetom (BMC), ki zaostajata za 9 sekund. Primož Roglič je 24. (+0:47), Kristijan Koren 129. (+16:56) in Luka Mezgec 150. (+22:13).

Prireditelji dirke so odpovedali nedeljsko etapo, razlog pa je napovedano močno sneženje, zaradi katerega bi prišlo do prevelikih sprememb v skupnem seštevku. Dirka se bo nadaljevala v ponedeljek.

»Glede na vremensko napoved smo se strinjali, da za jutri ni pogojev za kolesarjenje. Vreme bo vse slabše. Danes so bili moje ljudje na progi in preverjali zadeve. Razmere so nemogoče. Odločili smo se, da ne bomo tvegali zdravja kolesarjev. Alternativna etapa, ki smo jo predstavili, tudi ni mogoča, saj pričakujemo sneg na 700 metrov nadmorske višine. Ne bomo tvegali in prekinjali etape vmes,« je sporočil direktor dirke Mauro Vegni.