Po Dubaju: Kittel zmagovalec prve etape

Nemški kolesar Marcel Kittel je dobil prvo etapo dirke Po Dubaju, Jan Polanc je bil 46.

03. februar 2016 15.43
M. Ž.
M. Ž.

Dubaj - Nemški kolesar Marcel Kittel (Nem/Etixx-QuickStep) je zmagovalec uvodne etape dirke Po Dubaju, na kateri je edini slovenski predstavnik Jan Polanc (Lampre-Merida) končal na 46. mestu.

Kolesarje je za začetek čakala 179-kilometrska etapa med Dubaj Marine Clubom in Fujairahom. Zmagovalca je odločil ciljni šprint, v katerem je bil vseskozi v ospredju Marcel Kittel in kot prvi prečkal ciljno črto, drugi je bil Britanec Mark Cavendish (Diemension Data), tretji pa Italijan Giacomo Nizzolo (Trek-Segafredo).

»Po težki sezoni, ki sem jo imel lani, je to obliž na rane. Letošnjo sezono sem začel od ničle, očitno sem opravil dobro delo. Tako kot vsa ekipa, ki se je izkazala kot najmočnejšo,« je po zmagi dejal Kittel.

Na dirki nastopa tudi Slovenec Jan Polanc (Lampre-Merida), ki je etapo zaključil v glavnini in osvojil 46. mesto, v skupnem seštevku pa je zaradi bonifikacijskih sekund dveh ubežnikov dve mesti slabši.

Dirka Po Dubaju ima štiri etape. Jutrišnja etapa med Dubaj Marine Clubom in Palm Jumeirahom je dolga 188 kilometrov.