Po Kataloniji: Poelsu etapa, Quintana zadržal vodstvo

Iz štiriperesne deteljice slovenskih kolesarjev je bil na 77. mestu najvišje Jan Polanc (Lampre-Merida).

25. marec 2016 20.10

Valls - Po dveh etapah, pisanih na kožo hribolazcem, so se morali danes kolesarji na 96. izvedbi dirke po Kataloniji spopasti s 187,2 kilometra dolgo etapo od Rialpa do Vallsa, s katero je najbolje opravil Nizozemec Wout Poels (Sky), ki je potegnil še pred finišem in ciljno črto prečkal z enajstimi sekundami zaloge pred Italijanom Dariem Cataldom (Astana) in Belgijcem Gaetanom Billejem (Wanty-Groupe Gobert). Za 28-letnika je to že tretja dobljena etapa letos na preizkušnjah na španskih tleh, dvakrat je bil najprepričljivejši že februarja na dirki po Valencii, na kateri se je tudi veselil zmage v generalni razvrstitvi.

Skupno vodstvo je zadržal Nairo Quintana, ki naskakuje prvo kolumbijsko lovoriko v Kataloniji po letu 1998, ko je bil za konkurenco prehiter Hernan Buenahora. Pred prvim zasledovalcem, Špancem Albertom Contadorjem (Tinkoff), ima sedem sekund naskoka, branilec lanskega naslova, Avstralec Richie Porte (BMC), pa zamuja 17 sekund. Vsi trije so bili danes v skupini, ki je za zmagovalcem zaostala 33 sekund. Najboljši iz slovenske štiriperesne deteljice, edini v stoterici, je bil na 77. mestu Jan Polanc (Lampre-Merida), ki je bil minuto in četrt prepočasen, skupno pa najbolje kaže Primožu Rogliču (LottoNL-Jumbo), ki na 53. mestu zaostaja skoraj 17 minut in četrt. Jutri čaka udeležence predzadnja, šesta etapa na najdaljši, 197,2 kilometra dolgi progi med Sant Joan Despijem in Vilanovo i la Geltrujem. Dirka se bo končala v nedeljo v Barceloni.