Po Kataloniji: Roglič odličen drugi na zadnji etapi

Etapo s štartom in ciljem v Barceloni je dobil Aleksej Catevič, skupno pa se je z lovoriko ovenčal Nairo Quintana.

27. marec 2016 17.36

Barcelona - Slovenski kolesar Primož Roglič, član nizozemskega moštva LottoNL-Jumbo, se je zelo izkazal na zadnji, sedmi etapi že 96. izvedbe dirke po Kataloniji. V finišu 136,4 kilometra dolge proge s štartom in ciljem v Barceloni se je namreč udaril za zmago s Katjušinim Rusom Aleksejem Catevičem, a moral potegniti kratko, čeravno sta kolesarja ciljno črto prečkala z enakim časom. Za našega nekdanjega smučarskega skakalca, starega 26 let, je to najboljši letošnji (etapni) dosežek, lani je denimo vpisal tri etapne zmage.

Tretje mesto je danes vpisal Kolumbijec Jarlinson Pantano (IAM), prvi v skupini 27 kolesarjev, ki je zaostala 14 sekund, v njej pa so bili tudi vsi glavni pretendenti za končno zmago. Naposled se je je veselil Nairo Quintana (Movistar), ki je postal prvi Kolumbijec s katalonsko lovoriko pod Hernanu Buenahori leta 1998. Zadržal je sedem sekund naskoka pred Špancem Albertom Contadorjem (Tinkoff), na tretje mesto pa je mimo lanskega zmagovalca, Avstralca Richieja Porteja (BMC), švignil najhitrejši iz leta 2013, Irec Daniel Martin (Etixx-QuickStep) - oba sta zamudila po 17 sekund.

Preostali trije Slovenci danes niso krojili vrha: Jan Polanc (Lampre-Merida) je na 64. mestu zaostal tri minute in pol, njegov moštveni kolega Matej Mohorič štiri mesta nižje skoraj pet minut, medtem ko je bil Borut Božič (Cofidis) eden od 31 udeležencev, ki danes ciljne črte niso ugledali. Skupno je Roglič končal na 44. mestu (+ 16:52), Polanc na 78. mestu (42:41), Mohorič pa na 117. mestu (1;12:58). Med hribolazci je bil s 117 točkami daleč najprepričljivejši Belgijec Thomas de Gendt (Lotto Soudal), Roglič je bil 27. (14 točk), med mladimi kolesarji si je konkurenco pokoril Britanec Hugh Carthy (Caja Rural-Seguros), med ekipami pa BMC.