Po Omanu: najhitreje začel Jungels, med Slovenci pa Brajkovič

Na dirki nastopata še dva slovenska kolesarja, moštvena kolega pri Lampre-Meridi Luka Pibernik in Marko Kump.

16. februar 2016 15.42

Al Bustan - Sedma izvedba kolesarske dirke po Omanu se je danes začela s 146 kilometrov dolgo uvodno etapo s ciljem v Al Bustanu, s katero je najhitreje opravil 23-letni Luksemburžan Bob Jungels. Član moštva Etixx-QuickStep, ki je lani v celotni sezoni vpisal eno samo etapno zmago (že februarja na francoski preizkušnji Etoile de Besseges, ki jo je nato tudi dobil), je bil v ciljnem špintu prehiter za Belgijca Sergea Pauwelsa (Qhubeka), ki je zaostal šest sekund, in Francoza Romaina Bardeta (Ag2r), ki je bil na čelu skupine, ki je bila osem sekund prepočasna.

Lanski zmagovalec Rafael Valls lovorike tokrat ne brani, saj španski tekmovalci na dirki ne nastopajo. Zato pa je v konkurenci videti troje Slovencev, najbolje je začel Janez Brajkovič (UnitedHealthCare), ki je na 31. mestu zaostal štirideset sekund. Luka Pibernik (Lampre-Merida) je zamudil minuto in sedem sekund in zasedel 59. mesto, njegov moštveni kolega Marko Kump pa je bil na 112. mestu prepočasen za kar pet minut in 40 sekund. Jutri bo na sporedu druga od šestih etap na 162 kilometrov dolgi progi med Omantelom in Quriyatom.