Po Poljski: Mezgeca prehitel le Gaviria

Luka Mezgec je v četrti etapi dirke Po Poljski osvojil drugo mesto, hitrejši je bil le Kolumbijec Fernando Gaviria.

15. julij 2016 18.58
15. julij 2016 19.26
Tiskovna/kolesarstvo
M. Ž.
M. Ž.

Varšava - Slovenski kolesar Luka Mezgec (Orica) se je na dirki Po Poljski še drugi dan zapored uvrstil med najboljše tri in včerajšnjemu tretjemu mestu v današnji četrti etapi dodal še drugo.

Na 218 kilometrov dolgi etapi med krajema Nowy Sacz in Rzeszow je bil od Mezgeca hitrejši le Kolumbijec Fernando Gaviria (Etixx - Quick Step), tretji je bil Poljak Michal Kwiatkowski (Sky).

Vsi preostali Slovenci so etapo končali v šprintu glavnine, Matej Mohorič (Lampre-Merida) je bil 17., Simon Špilak (Katjuša) 67. in Primož Roglič (LottoNL-Jumbo) 68.

V skupnem seštevku vodi Fernando Gaviria pred Michalom Kwiatkowskijem (+0:19) in Italijanom Diegom Ulissijem iz ekipe Lampre-Merida (+0:22).

Od Slovencev je najvišje Simon Špilak na 49. mestu (+ 0:35), Primož Roglič je 68. (+0:35), Luka Mezgec je 97. (+3:02) in Matej Mohorič 105. (+8:28).

Kolesarje jutri čaka 225 kilometrov dolga etapa z dvema petdesetkilometrskima krogoma okrog Zakopanov.

Rezultati četrte etape (Nowy Sacz - Rzeszow, 218 km)