Quintani se nasmiha ponovitev predlanskega podviga

V predzadnji etapi kolesarske dirke od Tirenskega do Jadranskega morja je bil najhitrejši Kolumbijec Fernando Gaviria.

13. marec 2017 18.44
Italy Cycling Tirreno Adriatico

Civitanova - Da se slovaški kolesarski as Peter Sagan (Bora-Hansgrohe), dvakratni svetovni in lanski evropski prvak na cestni preizkušnji, na današnji predzadnji, šesti etapi 52. izvedbe dirke od Tirenskega do Jadranskega morja ni veselil že tretjič letos, je poskrbel mladi, 22-letni QuickStepov Kolumbijec Fernando Gaviria, ki je imel največ moči v nogah v ciljnem šprintu 168 kilometrov dolge proge med Ascolijem in Civitanovo.

Gaviria letos pridno nabira etapne uspehe, današnji je že njegov četrti, v vsaj po eni etapi si je konkurenco pokoril prav na vsaki dirki, na kateri je v tem koledarskem letu nastopil - pred tem se je meril že v argentinskem San Juanu in portugalskem Algarveju. V karieri je doslej zmagal 16-krat, letos načrtuje tudi nastop na Giru in Touru. Danes mu je sicer najbolj za vrat dihal ravno Sagan, Slovencev ni bilo v deseterici.

V skupni razvrstitvi je pred jutrišnji ravninsko zadnjo etapo, desetkilometrskim kronometrom s štartom in ciljem v San Benedettu, bržkone že vse jasno, saj ima kolumbijski zvezdnik Nairo Quintana (Movistar), ki je vodstvo prevzel po četrti etapi, kar 50 sekund naskoka pred Francozom Thibautom Pinotom (FDJ). Komaj 167 centimetrov visoki lanski zmagovalec Gira in Vuelte je bil tudi na dirki Tirreno-Adriatico že najhitrejši, in sicer predlani, še leto prej je bil drugi.