Roglič, Mezgec, Bole in Božič pojdejo na SP

Selektor slovenske članske kolesarske reprezentance Gorazd Štangelj je izbral četverico za svetovno prvenstvo v Dohi.

23. september 2016 16.53
OI

Ljubljana - Selektor slovenske članske kolesarske reprezentance Gorazd Štangelj, od nedavnega tudi glavni športni direktor novonastale zasedbe Bahrain Merida, je izbral četverico adutov, na katero bo računal na oktobrskem svetovnem prvenstvu v Dohi. Pod slovensko zastavo bodo tekmovali Luka Mezgec (Orica-BikeExchange), Grega Bole (Nippo-Vini Fantini) in Borut Božič (Cofidis), ki bodo čim boljše uvrstitve lovili na cestni dirki, in specialist za kronometer Primož Roglič (LottoNL-Jumbo), ki se bo predstavil v vožnji na čas.

Mezgec, Roglič in Božič se te dni v ostri konkurenci merijo na dvanajsti izvedbi nizozemskega Eneco Toura, Bole (enako kot Roglič je bil tudi med udeleženci nedavnega evropskega prvenstva v Franciji) pa je včeraj na italijanski preizkušnji Coppa Sabatini zasedel 29. mesto. Svetovno prvenstvo v Dohi se bo sicer začelo v nedeljo, 9. oktobra, in končalo teden dni pozneje s cestno dirko v članski konkurenci, dolgo 257,5 kilometra. Štiridesetkilometrski kronometer bo na sporedu v sredo, 12. oktobra.