Thomas predčasno končal dirko v Kataloniji

Britanski kolesar Geraint Thomas je dirko Po Kataloniji zaradi slabih rezultatov končal že po četrti etapi.

25. marec 2016 13.29
M. Ž.
M. Ž.

Barcelona - Valižanski kolesar Geraint Thomas (Sky) je sporočil, da se zaradi utrujenosti predčasno umika z dirke Po Kataloniji.

29-letni Thomas, ki je pred dvanajstimi dnevi postal skupni zmagovalec dirke Pariz-Nica, je na prvih treh etapah dirke Po Kataloniji zasedel 29., 16. in 13. mesto ter bil v skupnem seštevku na 10. mestu, nato pa na včerajšnji četrti etapi osvojil zgolj 74. mesto, tako da je v skupnem seštevku nazadoval na 53. mesto. To je bil zanj znak za umik.

»Nikoli ni dobro, če moraš predčasno končati dirko, toda zaradi dirke Pariz-Nica nisem bil stoodstotno pripravljen. Moram se ustaviti in se spočiti, saj me prihodnjo nedeljo čaka pomembna dirka,« je pojasnil Thomas, ki se želi čim bolje pripraviti na dirko Po Flandriji.

Na preizkušnji Po Kataloniji je po štirih etapah na vrhu Irec Daniel Martin (Etixx-Quick-Step), ki ima 6 sekund prednosti pred Špancem Albertom Contadorjem iz Tinkoffa in 8 sekund prednosti pred Francozom Romainom Bardetom iz AG2R La Mondiala.