Vuelta: Deveto etapo dobil Anacona Gomez

Deveto etapo kolesarske dirke po Španiji je dobil Kolumbijec Anacona Gomez, skupno je prvi Quintana.

31. avgust 2014 20.20
CYCLING-ESP-TOUR
G. L., Delo.si

Madrid- Deveto etapo kolesarske dirke po Španiji je dobil Kolumbijec Winner Anacona Gomez (Lampre), skupno vodstvo na Vuelti pa je prevzel njegov rojak Nairo Quintana, (Movistar), ki ima tri sekunde prednosti pred doslej prvouvščenim Špancem Alejandrom Valverdejem, tudi njegovim moštvenim kolegom.

V 185 kilometrov dolgi etapi od Carboneras de Guadazaona do Aramona Valdelinaresa, se je Gomez prvi povzpel na vrh gorske etape in si prikolesaril 45 sekund prednosti pred Kazahstancem Aleksejem Lucenkom (Astana) ter še pet sekund več pred Italijanom Damianom Cunegom (Lampre), ki je bil tretji.

»Škoda je, da nisem bil tako hiter, da bi prevzel tudi skupno vodstvo. Ponujala se mi je priložnost, toda na koncu so mi malo pošle moči. Vseeno pa je to velika motivacija za naprej,« je po zmagi dejal zmagovalec Gomez, ki v skupnem seštevku torej ni uspel prehiteti rojaka Quintane. Slednji si je skupno vodstvo zagotovil praktično kilometer pred ciljem, ko se je odzval na napad Alberta Contadorja. Ta je v cilj prišel 12., mesto za njim je bil njegov rojak Joaquin Rodriguez, 14. pa Quintana. Vsi trije so imeli dve minuti in 16 sekund zaostanka za Gomezom.

Doslej vodilni Valverde je bil po mestih blizu, saj je bil 16., vendar je bilo dve minuti in 39 sekund zaostanka preveč, da bi obdržal skupno vodstvo. Tak zaostanek je imel tudi Britanec Chris Froome (Sky), ki je bil v etapi 18., skupno pa je izgubil eno mesto in je sedaj peti.