Novomeška Krka je v 18. kolu lige ABA izgubila pri Cedeviti s 60:70.

26. december 2015 15.03
26. december 2015 19.51
M. Ž.
M. Ž.

Zagreb - Košarkarji Krke so v 18. kolu regionalne lige ABA izgubili na gostovanju pri Cedeviti s 60:70.

Zagrebško moštvo se je tako maščevalo Novomeščanom za poraz v četrtem kolu, ko je v dvorani Leona Štuklja izgubilo s 77:85, ter Krki prizadejalo deveti poraz v sezoni.

Novomeščani so tekmo začeli slabo, saj so v prvih sedmih minutah prejeli štirinajst točk in zaostajali za sedem točk (7:14), nato pa občutno bolje zaključili četrtino in se približali na tri točke (16:19).

Cedevita je bila boljša tudi na začetku druge četrtine in po treh minutah vodila za pet (23:18), a je Krka s šestimi zaporednimi točkami zrežirala preobrat (24:23). Gostitelje je to predramilo in so že pet minut kasneje ponovno vodili za pet, takšno prednost so zadržali vse do zadnjega napada Krke v prvem polčasu, v katerem pa je Mirko Mulalić zadel trojko in Novomeščane približal na dve točki (35:37).

Drugi polčas se je začel po željah Cedevite, ki je v prvih šestih minutah pobegnila z delnim izidom 11:2 (48:37). V tem obdobju je imel glavno vlogo Luka Žorić, ki je pri nizu prispeval osem točk, preostale tri pa je dosegel Jacob Pullen. Zagrebčani so visoko vodstvo zadržali vse do konca četrtine in vodili s 55:45.

Krka je dvoboj dokončno izgubila v prvih petih minutah zadnje četrtine, ko je prejela devet zaporednih točk. Takrat je bil pri Cedeviti najbolj razigran Džanan Musa, ki je pri izidu 57:47 vknjižil sedem izmed naslednjih devetih točk svojega moštva (66:47). Novomeščani se do konca tekme niso več vrnili v igro.

Pri Krki je bil prvi strelec Mirko Mulalić z 12 točkami, Stefan Sinovec jih je dodal 11. Pri Cedeviti sta bila najbolj razigrana Jacob Pullen s 16 točkami in Luka Žorić s 15 točkami.

Krka bo v 18. kolu v Novem mestu gostila Union Olimpijo, tekma bo 2. januarja ob 19. uri.