ABA: Cedevita šele v zadnjih minutah strla Ljubljančane

Košarkarji Union Olimpije so bili v 23. kolu lige ABA večji del tekme enakovreden nasprotnik Cedeviti, ki pa je zmagala z 91:84.

07. februar 2016 23.08
Košarka Olimpija
Š. Ro.
Š. Ro.

Ljubljana - Po dveh zaporednih zmagah so košarkarji Uniona Olimije doživeli nov poraz v ligi ABA, že 14. v tej sezoni. V Stožicah je gostovala Cedevita, ki je kot moštvo z vrha lestvice kajpak nosilo vlogo favorita in jo naposled tudi upravičilo z zmago z 91:84.

Vendar pa Zagrebčani nikakor niso imeli lahkega dela. Šele v zadnji četrtini so strli odpor Ljubljančanov, ki so bili dotlej povsem enakovreden nasprotnik. Po izenačenem izidu ob polčasu (50:50) so pred začetkom zadnjih desetih minut še vodili (71:68), imeli so visok odstotek zadetih metov. Le nekaj slabih minut v zadnjem delu pa jih je, tako kot že tolikokrat v tej sezoni, stalo zmage. Cedevita je prišla do prednosti 84:73, ki so jo gostitelji slabi dve minuti pred koncem skoraj izničili (82:84), vendar nato dobili pet točk v dveh napadih in se morali posloviti od zmage.

Union Olimpija je imela štiri igralce z dvomestnim izkupičkom. Zach Wright je ob metu iz igre 9:12 dosegel 18 točk, imel 8 podaj in sedem skokov (indeks 34). Miha Lapornik je dodal 17 točk, Mitja Nikolić 15 in Sava Lešić 14.

Ljubljančani tri kroge pred koncem rednega dela ostajajo dva zmagi oddaljeni od zadnjega mesta, ki ga zaseda slovenski prvak Tajfun. Preostali sta jim še dve gostovanji, najprej pri Mega Leksu in nato Metalcu, tekmovanje pa bodo končali v Stožicah proti Partizanu.

Liga ABA, 23. kolo:

Union Olimpija - Cedevita 84:91 (21:20, 50:50, 71:68)

Dvorana Stožice, gledalcev 2000, sodniki: M. Vojinović, Maričić (oba Srbija), Mitrovski (Makedonija).

Union Olimpija: Wright 18 (0:1), Robinson 2, Hrovat 2, Nikolić 15 (2:2), Vučetić 4 (0:1), Lapornik 17 (5:5), Lešić 14 (1:2), Zagorac 5, Mahkovic 5 (3:5), Zakis 2.

Cedevita: Pullen 11 (4:5), White 19 (0:1), Pilepić 20 (2:2), Žganec 4 (2:3), Walker 6 (1:2), Musa 4, Bilan 15 (7:9), Gordić 12 (1:2).

Prosti meti: Union Olimpija 11:16, Cedevita 17:24.

Met za tri točke: Union Olimpija 7:22 (Nikolić 3, Lapornik 2, Lešić, Zagorac), Cedevita 8:19 (Pilepić 4, Pullen, White, Walker, Gordić).

Osebne napake: Union Olimpija 27, Cedevita 22.

Pet osebnih: Zagorac (36.), Zakis (40.).