ABA: Cibona visoko zmagala v Stožicah

Union Olimpija je v šestem kolu lige ABA doživela četrti poraz, Cibona je slavila z 89:72.

22. oktober 2016 16.26
22. oktober 2016 18.58
M. Ž.
M. Ž.

Ljubljana - Košarkarji Uniona Olimpije so na svoji peti tekmi lige ABA doživeli četrti poraz. Premoč so morali priznati Ciboni, ki je zmagala z 89:72 (vrhunci v spodnjem videu).

Če so Ljubljančani svoje prve tri poraze izgubili le za točko, je bilo danes povsem drugače. Zagrebčani so bili boljši v večini elementov, imeli so boljši met iz igre (54% : 44%), več skokov (26:25) in asistenc (23:18), glavna razlika pa je bila v izgubljenih žogah - Olimpija 17, Cibona 11. Nov poraz Olimpije je bil neizbežen.

Pri Olimpiji sta dvomestno število točk dosegla le igralca, Blaž Mesiček jih je vknjižil 19, Stevan Milošević pa 12. Pri Ciboni sta bila najboj razpoložena Željko Šakić z 20 točkami in Ante Žilić z 18 točkami.

Olimpija se je v prvi četrtini do tretje minute povsem enakovredno borila s Cibono, nato pa so gostje pri izidu 4:4 pobegnili z delnim izidom 7:2 (11:6), v deveti minuti pa je razlika narasla na devet točk (25:16). Ljubljančani so četrtino končali s košema Devina Oliverja in Grege Hrovata, izid je bil 20:25.

Tudi v drugi četrtini so imeli pobudo gostje, vendar pa so Ljubljančani ohranjali stik z njimi. Cibona je v 12. minuti pobegnila na osem točk (28:20), a je Olimpija svoj zaostanek hitro prepolovila. To ni ustavilo Zagrebčanov, ki so v 16. minuti vodili za devet (40:31) in imeli ob glavnem odmoru sedem točk prednosti (48:41).

V tretji četrtini je Olimpija izgubila stik s Cibono. Zato je imel največ zaslug Marin Rožić, ki je zadel tri zaporedne trojke za prednost štirinajstih točk (57:43), v 25. minuti pa je bila razlika že 17 točk (63:46). Gostujoči košarkarji so visoko prednost zadržali do konca četrtine, na semaforju je kazalo 55:68.

Zagrebški klub je imel v zadnjih desetih vseh pod nadzorom in pet minut pred koncem vodil za petnajst (77:62), Olimpiji pa ni uspelo uprizoriti povratka in je doživela četrti poraz (72:89).

Liga ABA, šesto kolo

Olimpija - Cibona 72:89 (20:25, 21:23, 14:20, 17:21)

Union Olimpija: Barbarič 5 (2:2), Oliver 6, Šaškov 4 (1:2), Bubnić 7 (4:4), Mesiček 19 (6:6), Milošević 12 (2:2), Janković 8, Jefferson 4 (4:4), Jurček 2, Hrovat 5.

Cibona: Šakić 20 (9:10), Marinelli 2, Johnson 15 (4:4), Bošnjak 5 (3:4), Rozić 15 (0:2), Slavica 9 (3:7), Joksimović 2, Žižić 18 (4:6), Gospić 3 (1:1).

Prosti meti: Union Olimpija 19:20, Cibona 24:34.

Met za tri točke: Union Olimpija 7:20 (Mesiček 3, Barbarič, Šaškov, Bubnić, Hrovat), Cibona 7:19 (Johnson 3, Rozić 3, Šakić).

Osebne napake: Union Olimpija 26, Cibona 24.