ABA: Crvena zvezda in Mega Leks v velikem finalu

Crvena zvezda je v polfinalu lige ABA z 2:0 v zmagah izločila Cedevito, Mega Leks pa z 2:0 Budućnost.

22. marec 2016 23.07
M. Ž.
M. Ž.

Ljubljana - Košarkarji Crvene zvezde in Mega Leksa so se uvrstili v finale regionalne lige ABA. Crvena zvezda je v polfinalu z 2:0 premagala Cedevito, Mega Leks pa je bil z 2:0 boljši od Budućnosti.

Branilka naslova Crvena zvezda je na prvi tekmi s Cedevito pred domačimi gledalci zmagala s 97:88, danes pa jo je čakala še povratna tekma v Zagrebu.

Za Beograjčane je bila danes ključna tretja četrtina, v kateri so dosegli enajst točk več od Cedevite in zaostanek 34:39 spremenili v prednost 55:49. Cedevita je v zadnji četrtini držala stik s Crveno zvezdo in se v 39. minuti približala na točko (62:63), a so gostje odgovorili z delnim izidom 6:0 in dokončno odločili zmagovalca.

Že v soboto so se v finale prebili igralci Mega Leksa, ki so Budućnost najprej premagali v gosteh s 85:81, zelo napeto pa je bilo tudi na sobotni povratni tekmi, kjer so zmagali z le točko razlike (76:75).

Crvena zvezda se bo borila za svoj drugi naslov, Mega Leks pa za svojega prvega.