ABA: Krka 35 minut grozila Partizanu, Olimpija nemočna v Zagrebu

Košarkarji Krke so v 12. kolu lige ABA izgubili proti Partizanu s 70:82. Olimpija je izgubila proti Cedeviti s 87:102.

03. december 2016 18.58
03. december 2016 19.40
M. Ž.
M. Ž.

Novo mesto - Košarkarji Krke so v dvanajstem kolu lige ABA v dvorani Leona Štuklja izgubili proti Partizanu s 70:82.

Srbsko moštvo je v Novo mesto pripotovalo v vlogi favorita, vendar pa se je moralo pošteno potruditi za deveto zmago sezone. Novomeščani so po 35 minutah zaostajali le za točko (59:60), nato pa je Partizan dosegel naslednjih sedem točk in odločil tekmo.

Gostitelji so se na začetku tekme dobro zoperstavili Partizanu in po štirih minutah vodili z 9:8, nato pa so gostje rezultat hitro obrnili v svojo korist in ob koncu četrtine vodili za pet (25:20).

Partizan je dober ritem prenesel v drugo četrtino in v 11. minuti pobegnil na dvomestno razliko (30:20). Krko to ni ustavilo in se je štiri minute kasneje približala na sedem (28:35), tolikšna razlika pa je bila tudi ob glavnem odmoru (34:41).

Novomeščani so dobro vstopili v drugi polčas in s koši Žige Dimca in Sandija Čebularja zaostanek zmanjšali na štiri (39:43), a je Partizan odgovoril z nizom 14:6 in znova vodil z dvomestno razliko (57:45). Gostitelji so se znašli v težkem položaju, iz katerega pa so se znova rešili. Četrtino so sklenili s šestimi zaporednimi točkami in imeli pred zadnjimi desetimi minutami le šest točk zaostanka (51:57).

Krka se je na začetku četrte četrtine povsem približala nasprotnikom. Matej Rojc in Jure Ritlop sta zadela po eno trojko, Matic Rebec pa v 34. minuti dodal še dve točki za 59:60. Favorizirani Srbi so se znašli pod pritiskom, a v ključnih trenutkih pokazali dobro igro. Dosegli so naslednjih sedem točk in štiri minute pred koncem vodili s 67:59, v domačem moštvu pa so njihov niz ustavili z minuto odmora. A ta ni imela želenega učinka, Partizan je po 37 minutah vodil z dvomestno razliko (72:61) in odločil zmagovalca.

Pri Krki je bil prvi strelec Matic Rebec z 18 točkami, Matej Rojc jih je dodal 14. Pri Partizanu je bil najbolj razpoložen Novica Veličković z 18 točkami.

Olimpija praznih rok iz Zagreba

Union Olimpija je gostovala pri Cedeviti in doživela tretji zaporedni poraz (87:102).

Cedevita je imela na domači tekmi težave le prve tri minute in lovila Olimpijo (0:3, 2:5, 5:8), nato pa z delnim izidom 6:0 povedla z 11:10 in četrtino dobila za osem (31:23). Zagrebčani so v drugi četrtini še izdatneje stopili na plin in po 14 minutah vodili za 14 (41:27), ob polčasu pa že za 20 točk (59:39).

Olimpija je v tretji četrtini uprizorila povratek. Med 24. in 28. minuto je zrežirala niz 12:2 in prepolovila zaostanek (57:67), pred zadnjo četrtino pa je imela le še 5 točk zaostanka (66:71).

Ljubljančanom so pri lovu za Zagrebčane očitno pošle moči, saj so se po 33 minutah znova znašli v dvomestnem zaostanku (68:79), preostanek tekme pa je bil povsem na strani Cedevite, ki je vpisala visoko zmago.

Pri Olimpiji sta bil anajbolj razpoložena Nikola Janković z 20 točkami in Brandon Jefferson z 19 točkami. Pri Cedeviti je izstopal Džanan Musa s 26 točkami.

Liga ABA, dvanajsto kolo

Krka - Partizan 70:82 (20:25, 14:16, 17:6, 19:25)

Krka: Rebec 18 (3:6), Curry 5, Kastrati 2, Rojc 14 (2:2), Dimec 10, Čebular 6 (1:1), Ritlop 8 (1:2), Polutak 1 (1:2), Elliott 6.

Partizan: Robinson 15 (4:6), Vrabac 1 (1:2), Marinković 3 (1:1), Veličković 18 (2:3), Birčević 12 (1:1), Koprivica 2, Andrić 12, Hatcher 12 (4:5), Luković 7 (1:2).

Prosti meti: Krka 8:13, Partizan 14:20.

Met za tri točke: Krka 6:23 (Rojc 2, Rebec, Curry, Čebular, Ritlop), Partizan 8:25 (Andrić 4, Hatcher 2, Birčević, Robinson).

Osebne napake: Krka 22, Partizan 20.

---------------------------------------

Cedevita - Union Olimpija 102:87 (31:23, 28:16, 12:27, 31:21)

Cedevita: James 5, Krušlin 10 (2:2), Boatright 3, Katić 12 (4:4), Žganec 4 (2:2), Musa 26 (2:2), Bilan 11 (3:4), Shurna 13, Tomas 9 (1:1), Arapović 9 (3:5).

Union Olimpija: Oliver 15, Mulalić 5, Mesiček 12 (4:4), Janković 20 (4:6), Jefferson 19 (1:1), Hrovat 16 (0:1).

Prosti meti: Cedevita 17:20, Union Olimpija 9:12.

Met za tri točke: Cedevita 13:29 (Musa 4, Krušlin 2, Katić 2, Tomas 2, Shurna, Boatright, James), Union Olimpija 10:24 (Jefferson 4, Mesiček 2, Hrovat 2. Mulalić, Oliver).

Osebne napake: Cedevita 20, Union Olimpija 23.

Igokea - Mornar 74:69 (20:17, 19:11, 21:21, 14:20)