ABA: Krka praznih rok v Novem mestu, Olimpija pa v Podgorici

Krka je v 20. kolu lige ABA izgubila proti Partizanu s 70:75, Olimpija pa proti Budućnosti s 88:79.

16. januar 2016 19.16
16. januar 2016 19.45
M. Ž.
M. Ž.

Novo mesto - Košarkarji Krke so v 20. kolu regionalne lige ABA v dvorani Leona Štuklja izgubili proti Partizanu s 70:75.

Gostujoči košarkarji so v prvih minutah zasenčili domačine in po sedmih minutah vodili z 11:3, a je Krka odgovorila z osmimi zaporednimi točkami in ob odmoru zaostajala za dve točki (11:13).

Novomeščani so vso drugo četrtino gledali v hrbet Partizanu. Beograjčani so po 14. minutah vodili z 18:17, nato pa pobegnili z delnim izidom 12:3 (30:20) in ob polčasu vodili za devet (36:27).

Novomeščanom je dobro del glavni odmor, saj so po vrnitvi na parket prikazali boljšo igro. Jure Lalić, Matej Rojc in Luka Lapornik so zrežirali delni izid 12:2 in rezultat obrnili v prid Krke (39:37), po tridesetih minutah pa je bil izid poraznan na 55:55.

Krka je dobro igro prenesla tudi v zadnjo četrtino in v 34. minuti povedla za šest točk (63:57), a se je Partizan vrnil v igro po zaslugi šestih zaporednih točk Jamarja Wilsona, nato pa je Kevin Jones v 36. minuti zadel za novo vodstvo gostov (65:63).

Partizan je po 38 minutah vodil z 68:65, ko je Erjon Kastrati zadel trojko za izenačenje, vendar pa je na drugi strani z enako mero odgovoril Čedomir Vitkovac. Novomeščani so bili v zaključku tekme zapravili številne napade in Partizan je slavil osmo zmago v sezoni.

Pri Krki je bil prvi strelec Erjon Kastrati s 15 točkami, Jure Lalić, Stefan Sinovec in Ive Ivanov so jih dodali po 11.

Pri Partizanu je bil najbolj razpoložen Aleksandar Cvetković z 21 točkami, igral je tudi Edo Murić, ki je v 30 minutah ostal brez točk (za dve 0-5, za tri 0-2)

Olimpija neuspešna v Podgorici

Danes je igrala tudi Union Olimpija in izgubila na gostovanju pri vodilni Budućnosti s 77:89.

Budućnost je pred domačimi gledalci že po osmih minutah povedla za deset (23:13) in četrtino sklenila z rezultatom 27:19. Ljubljančani so v drugi četrtini igrali bolje in se v 18. minuti približali na dve točki (36:38), ob polčasu pa so imeli pet točk zaostanka (42:47).

Drugi polčas se je začel po željah Olimpije, ki je z delnim izidom 8:1 povedla s 50:48, vse točke ljubljanskega moštva pa sta prispevala Zack Wright (5) in Sava Lešić (3). Preostanek četrtine je bil v znamenju Budućnosti, ki si je do 28. minute izborila deset točk naskoka (67:57), pred zadnjimi desetimi minutami pa je bilo 73:64.

Gostitelji so v zadnjem delu brez težav nadzorovali potek tekme in vpisali osemnajsto zmago, s katero so se utrdili na prvem mestu, Olimpija pa je dvanajsta (7-13).

Pri Olimpiji je bil najbolj razpoložen Sava Lešić z 18 točkami, pri Budućnosti pa Tadija Dragićević s 23 točkami.

Liga ABA, 20. kolo

Krka - Partizan 70:75 (11:13, 16:23, 28:19, 15:20)

Dvorana Leon Štukelj, gledalcev 1000, sodniki: Herceg, Hordov, Vovk (vsi Hrvaška).

Krka: Ivanov 11 (3:4), Sinovec 11, Rojc 3 (1:1), Lalić 11 (3:3), Kastrati 15 (2:4), Dimec 3 (1:2), Ritlop 6, Lapornik 10 (2:2).

Partizan: Cvetković 21 (6:6), Jones 19 (5:6), Vitkovac 12 (3:4), Djumić 1 (1:2), Williams 4 (2:2), Vrabac 4 (0:1), Wilson 14 (6:6).

Prosti meti: Krka 12:16, Partizan.

Met za tri točke: Krka 10:28 (Kastrati 3, Sinovec 3, Ritlop 2, Lapornik 2), Partizan.

Osebne napake: Krka 28, Partizan.

---------------------------------------------------------------------

Budućnost VOLI - Union Olimpija 89:77 (27:19, 20:23, 26:22, 16:13)

Dvorana Morača, gledalcev 3500, sodniki: Jovčić, M. Juras, Obrknežević (vsi Srbija).

Budućnost: Su. Šehović 9, Jaramaz 10 (4:4), Subotić 12, Se. Šehović 4 (0:1), Cook 8 (2:2), Dragičević 23 (12:13), Marić 14 (4:6), Jenkins 9 (2:2).

Union Olimpija: Wright 11, Robinson 11 (1:1), Mesiček 11 (2:4), Nikolić 4 (2:2), Vučetić 6, Lapornik 7 (2:2), Lešić 18 (2:3), Zagorac 4, Mahkovic 3 (1:2), Zakis 2.

Prosti meti: Budućnost 24:28, Union Olimpija 10:14.

Met za tri točke: Budućnost 7:23 (Su. Šehović 3, Coook, Jenkins, Dragičević), Union Olimpija 5:18 (Lešić 2, Lapornik, Wright, Mesiček).

Osebne napake: Budućnost 17, Union Olimpija 26.

Cibona - MZT Skopje 68:62 (15:21, 16:18, 20:12, 17:11)