ABA: Krka proti Mega Vizuri prekinila niz treh porazov

Košarkarji Krke so v 17. kolu lige ABA premagali Mega Vizuro z 80:65.

18. januar 2014 18.22
18. januar 2014 18.45

Novo mesto - Košarkarji Krke so v 17. kolu regionalne lige ABA prekinil niz treh zaporednih porazov, potem ko so pred domačimi gledalci premagali Mega Vizuro z 80:65.

Junaka novomeške zmage sta bila kapetan Edo Murić (23 točk) in Jaka Klobučar (21), ki sta dosegla več kot polovico košev svojega moštva, s svojima predstavama pa sta zapolnila vrzel ob poškodbi Sanija Bečirovića, ki ima težave z gležnjem.

Novomeščani so že v šesti minuti povedli z desetimi točkami razlike (15:5), prvo četrtino pa so sklenili s prednostjo 19:12. Gostujoči košarkarji so se v prvih dveh minutah druge četrtine z nizom 6:3 približali le na štiri (18:22), vendar se Krka ni pustila presenetiti in je že tri minute kasneje znova vodila z dvomestno prednostjo (33:23), kakršna je bila tudi ob polčasu - 42:32.

Preostanek tekme je bil povsem na strani gostiteljev, ki so brez večjih težav nadzorovali svojo prednost in na koncu zmagali s petnajstimi točkami razlike, Krka pa je z današnjo zmago napredovala na osmo mesto in prehitela prav Mega Vizuro.

Najkoristnejši igralec tekme je bil Edo Murić s 23 točkami (za dve 7:12, za tri 3:7), 6 skoki, 2 ukradenima žogama in asistenco, za kar si je prislužil indeks 25.

Krka bo naslednji dvoboj igrala prihodnjo soboto v gosteh pri Igokei.