ABA: Krka rutinirano prek Igokee

Košarkarji novomeške Krke so v gosteh s 65:54 premagali Igokeo. Jutri slovenski derbi med Tajfunom in Unionom Olimpijo.

07. november 2015 14.03
07. november 2015 18.13
G. L., Delo.si

Sarajevo - Košarkarji novomeške Krke so v 9. kolu lige ABA s 65:54 (21:15, 36:34, 49:46) v Laktaših premagali zasedbo Igokee, s čimer so (vsaj začasno) skočili na četrto mesto jadranske lige. Jutri je na sporedu še slovenski derbi med šentjurskim Tajfunom in Unionom Olimpijo.

Krka je s svojo peto zmago (ob štirih porazih) zmajem nekoliko pobegnila na lestvici, a jih Ljubljančani ob morebitnem uspehu nad predzadnjo ekipo lige lahko nemudoma ulovijo. Ob današnji relativno rutinirani zmagi nad Igokeo je bil s 15 točkami najuspešnejši Luka Lapornik, 12 točk in sedem skokov je dodal Stefan Sinovec, eno manj pa Erjon Kastrati. Pri poražencih je 13 točk dosegel Miloš Kosmatina.

Novomeščane čez teden dni čaka domača tekma s Sutjesko, Igokea pa bo dan kasneje gostovala pri Crveni zvezdi.

Do odločilne prednosti na uvodu zadnje četrtine

Novomeščani so po koših Jureta Lalića, Iveta Ivanova in danes razpoloženega Sinovca na začetku povedli s 7:1, tolikšno prednost pa so zadržali tudi do konca prve četrtine (21:15). Vmes so bili po trojki Sinovca ob izteku 8. minute spredaj celo z dvomestnim številom točk (19:8), a so domači do prvega odmora vendarle uspeli nekoliko znižati svoj zaostanek.

V drugi četrtini so ga hitro še dodatno oklestili. Po zaostanku s 15:24 so dosegli šest zaporednih točk in se povsem približali Novomeščanom. Po trojki Đorđeja Miloševića so ob izteku 16. minute tekme zaostajali le še za točko (25:26), kmalu zatem pa je isti košarkar poskrbel še za vodstvo Igokee (30:28). Nadaljevanje prvega polčasa je potekalo po načelu »koš za koš«, zadnjega je dosegel Sinovec in Krko z njim na glavni odmor vendarle pripeljal v prednosti (36:34).

Izenačena predstava se je nadaljevala tudi v tretji četrtini. Igokea si je v 27. minuti resda priigrala štiri točke naskoka (43:39), a so se Dolenjci prek Ivanova in Lapornika vrnili v prednost (44:43). Zadržali so jo do konca tega dela igre (49:46) in jo v zadnjih desetih minutah še podkrepili.

Novomeščani so namreč dosegli prvih sedem točk in si do 34. minute priigrali deset točk naskoka (56:46). Vse skupaj je zadostovalo tudi za končni uspeh Krke, saj si košarkarji Igokee do konca tekme niso več opomogli.

ABA, 9. kolo, izid

Igokea - Krka 54:65 (15:21, 34:36, 46:49)

Dvorana Laktaši, gledalcev: 1300, sodniki: Radović (Hrvaška), Dragojević, Koljenšić (oba Črna gora).

Igokea: Pašaljić 4, Ćapin 6 (1:2), Pesaković 2, Komatina 13 (4:6), Milošević 8, Radenović 7 (3:4), Radivojević 11 (3:5), Todorović 3.

Krka: Tratnik 5, Ivanov 9, Sinovec 12 (2:2), Lalić 5 (1:2), Katnić 6 (1:2), Kastrati 11, Dimec 2, Lapornik 15 (5:5).

Met za tri točke: Igokea 5:29 (Milošević 2, Ćapin, Komatina, Todorović), Krka 8:23 (Lapornik 2, Tratnik, Ivanov, Katnić, Kastrati).

Prosti meti: Igokea 11:17, Krka 9:11.

Osebne napake: Igokea 18, Krka 22.