ABA: Novomeščani do tretje zaporedne zmage

Košarkarji Krke so v 18. kolu v Novem mestu prišli do tesne zmage nad Širokim (74:71), poraz Uniona Olimpije.

20. januar 2013 14.01
20. januar 2013 18.00
KOSARKA Krka - Partizan
D. O., Delo.si

Novo mesto - Slovenski prvaki nadaljujejo odlične predstave v letu 2013. Košarkarji Krke so namreč proti Širokemu Brijegu so zabeležili tretjo zaporedno zmago - prvo od teh na domačem parketu, skupno osmo v ligi ABA, in se verjetno kar dokončno odmaknili od neslavnega zadnjega mesta. V novem letu še ne poznajo poraza.

In vse to so košarkarji Krke dosegli brez tretjine igralskega kadra. Zaradi poškodb so manjkali Uroš Lučič, Edo Murić, Marko Pajić in Tomaž Bolčina, tako da je moral trener Aleksander Sekulić ekipo dopolniti z igralci iz mladinskih selekcij.

A teh osem, ki jih je uporabil Sekulić, je prikazalo srčno borbenost in zasluženo prišlo do težko prigarane zmage. Tekma je bila vseskozi izenačena, Široki Brijeg je najvišje vodil z 28:21, Krka pa s 47:41, tako da je odločitev o zmagovalcu padla v zadnjih treh minutah.

Tedaj so Novomeščani prišli do prednosti 64:60, minuto pozneje na 66:60, in jo s skrajnimi napori zadržali do konca. Gostje so se sicer približali na točko zaostanka, toda v bitki živcev in prostih metov je najboljši posameznik na tekmi Jaka Klobučar ohranil mirno kri.

Klobučar je dosegel 21 točk, imel je še šest skokov, pet ukradenih žog in tri podaje, tako da končal pri statističnem indeksu 25. Tri višjega je imel Jakov Vladović, ki je ob 13 točkah zbral sedem podaj in šest skokov. Domen Lorbek, ki je tako kot Klobučar igral skoraj celo tekmo, je prispeval 12 točk.

Krka bo v naslednjem krogu (26. 1.) gostovala v Podgorici pri Budućnosti, naslednjo tekmo v dvorani Leona Štuklja pa bo odigrala 3. februarja proti Radničkemu.

Liga ABA, 18. kolo

Krka - Široki 74:71 (21:21, 18:16, 14:17, 21:17)

V soboto, 19. januarja

Cedevita - Union Olimpija 73:67 (13:16, 19:13, 19:17, 22:21)

MZT Skopje Aerodrom - Split 93:84 - po podaljšku (28:21, 21:16, 13:12, 17:21, 14:5)

Igokea - Crvena zvezda 80:77 (19:19, 46:40, 64:58)

Zadar - Cibona 78:76 (21:18, 20:19, 16:20, 21:19)

Szolnoki Olaj - Radnički 66:68 (18:15, 20:27, 13:24, 15:12)

Partizan - Budućnost 66:78 (18:15, 38:42, 51:66)