ABA: Krka v Nikšiću nadoknadila 20 točk, a ostala praznih rok

Krka je v 23. kolu lige ABA na gostovanju pri Sutjeski po podaljšku izgubila z 81:87. Metalac premagal Tajfun z 78:62.

06. februar 2016 17.41
06. februar 2016 18.08
M. Ž.
M. Ž.

Nikšić - Košarkarji Krke so v 23. kolu lige ABA gostovali pri Sutjeski in po podaljšku izgubili z 81:87, kar je njihov štirinajsti poraz v sezoni.

Uvodna četrtina tekme je postregla z izenačeno igro. Krka je dobro začela in po dveh minutah vodila s 5:3, pri čemer je prav vse njene točke dosegel Ive Ivanov. Gostje so nato prevzeli pobudo in pobegnili z delnim izidom 10:0 (13:5). Novomeščani so držali stik s Sutjesko in v deveti minuti znižali zaostanek na 20:22, po prvi četrtini pa je bilo 22:29.

Druga četrtina je bila v znamenju prevlade domačinov, ki so si v štirinajsti minuti priborili dvomestno prednost (39:29), nato pa le-to z delnim izidom 7:2 povišali na 15 točk (46:31). Krka se do konca polčasa ni približala domačinom in je imela po polovici sedemnajst točk zaostanka (36:53).

Sutjeska je po glavnem odmoru še naprej nadzorovala potek tekme in po 21 minutah vodila za dvajset (56:36), v tem delu pa se njena prednost ni spustila pod petnajst točk. Krka je tako pred zadnjimi desetimi minutami zaostajala za kar 18 točk (46:64).

Novomeščani so v zadnjem delu prikazali povsem drugačno igro. Za začetek so dosegli sedem zaporednih točk (53:64), po prostem metu domačina Nikole Pavličevića pa je sledil Krkin niz 6:0 in prednost Sutjeske se je v 35. minuti zmanjšala na šest točk (59:65).

Krki je tri minute kasneje uspel popoln preobrat, ko je Matic Rebec s trojko poskrbel za vodstvo s 73:71, vendar pa prednosti ni uspela zadržati. Gostitelji so imeli v zadnji minuti priložnost, da s prostima metoma povedejo, vendar pa je Pavličević zadel le enkrat (75:75). Pri Krki je v zadnjem napadu za tri točke poskušal Rebec, a je bil nenatančen in sledil je podaljšek.

V dodatnih petih minutah so več pokazali domači. Krka je vodila le pri izidu 78:77, nato pa je Sutjeska dosegla osem izmed naslednjih devetih točk in odločila dvoboj. Končni izid je bil 87:81.

Pri Sutjeski je bil prvi strelec Nikola Pavličević z 20 točkami. Pri Krki je izstopal Ive Ivanov z 21 točkami, Luka Lapornik jih je dosegel 16.

Tajfun izgubil devetič zapored

Košarkarji Tajfuna so izgubili na gostovanju pri Metalcu z 62:78 in ostajajo na zadnjem mestu prvenstvene lestvice.

Tajfun je bil vse do zadnje četrtine v igri za zmago. Pred zadnjimi desetimi minutami je zaostajal za tri točke (55:58), nato pa so domačini zrežirali niz 11:4 in po 35 minutah vodili za deset (69:59), kar je bil za goste prevelik zalogaj.

Pri Metalcu je največ točk dosegel Đorđe Majstorović (19), pri Tajfunu pa Sandi Čebular (21).

Liga ABA, 23. kolo

Sutjeska - Krka 87:81 (29:22, 24:14, 11:10, 11:29, 12:6)

Sutjeska: Pavličević 20 (4:12), Albijanić 13 (5:6), Spasojević 13 (5:8), Popović 7, Korač 8 (3:5), Žižić 2, Pavić 3, Rush 12 (2:3), Šalić 9 (1:3).

Krka: Rebec 12 (1:2), Ivanov 21 (9:13), Rojc 7 (5:5), Lalić 9 (3:6), Tomić 7 (1:4), Mulalić 9 (1:2), Lapornik 16 (4:5).

Prosti meti: Sutjeska 20:37, Krka 24:37.

Met za tri točke: Sutjeska 11:30 (Pavličević 4, Rush 2, Spasojević 2, Popović, Korač, Pavić), Krka 7:29 (Rebec 3, Mulalić 2, Lapornik 2).

Osebne napake: Sutjeska 32, Krka 29.

Pet osebnih: Šalić (31.), Rojc (33.), Spasojević (35.), Lapornik (40.), Albijanić (42.), Ivanov (44.).

--------------------------------------------------------------------

Metalac Farmakom - Tajfun 78:62 (22:22, 18:13, 18:20, 20:7)

Metalac: Kocović 3, Kutlešić 15 (4:4), Majstorović 19 (0:3), Jevtović 10 (4:4), Jošilo 3 (1:2), Rakičević 10 (2:2), Todorović 8, Gabrić 10.

Tajfun: Čebular 21 (1:2), Bratož 7 (2:2), Clark 3, Ponjavić 8, Drobnjak 4 (2:3), Bolčina 10 (0:2), Parker 9.

Prosti meti: Metalac 11:15, Tajfun 5:9.

Met za tri točke: Metalac 13:35 (Kutlešić 3, Majstorović 3, Rakičević 2, Todorović 2, Gabrić 2, Kocović), Tajfun 9:30 (Čebular 4, Ponjavić 2, Parker, Bratož, Clark).

Osebne napake: Metalac 16, Tajfun 22.