ABA: Ljubljančani korak od katastrofe v Beogradu

Košarkarji Uniona Olimpije so v ligi ABA na gostovanju pri Crveni zvezdi vpisali drugi najhujši poraz v sezoni (62:87).

19. januar 2014 20.44
Košarka Olimpija Crvena zvezda
J. P., Delo.si

Beograd - Košarkarji Uniona Olimpije niso imeli v 17. kolu lige ABA niti najmanjših možnosti za uspeh na gostovanju pri Crveni zvezdi, ki se je veselila gladke zmage s 87:62 (62:50, 46:36, 22:17). Gostitelji so čez celo tekmo pridno višali prednost, na plin pa dokončno stopili v zadnji četrtini, ko je razlika z začetnih 12 točk narasla na končnih 25. V vrstah Ljubljančanov, ki so vpisali drugi najhujši poraz v sezoni (Cibona jih je v drugem kolu odpravila s 74:47), ni bilo pretirano razpoloženega igralca, še največ točk (13) je prispeval Alex Stepheson.

Četa Aleša Pipana je igrala slabo, čemur pritrjuje zgolj tretjinsko uspešen met za dve točki (17:50), in ko je beograjsko moštvo dobre štiri minute pred zadnjim piskom sirene že vodilo s +28, je bil strah, da bo naposled tekmeca ločilo več kot 30 točk, povsem upravičen. Zvezda pa si je v končnici privoščila nekaj začetniških napak in na račun tega so se Ljubljančani, ki so nazadnje vodili v prvi četrtini z 12:11, izognili popolni katastrofi. V domači vrsti se je Charles Jenkins ustavil šele pri 23 točkah, nekdanji zmaj Jaka Blažič pa jih je prispeval sedem. Prihodnji teden bo Union Olimpija v Stožicah gostila moštvo Radničkega in lovila sedmo zmago v 18. poskusu.

CRVENA ZVEZDA : UNION OLIMPIJA 87:62 (62:50, 46:36, 22:17)

Beograd, dvorana Pionir, gledalcev 1900, sodniki Radović, Herceg (oba Hrvaška) in Dragojević (Črna gora).

Crvena zvezda: Lazić 2, Blažič 7 (2:5), Simonović 3, Marjanović 18 (4:5), Radenović 11 (2:3), Katić 9 (1:4), Nelson 7 (1:2), Jenkins 23 (2:2), Stojanović 2, Dragičević 5.

Union Olimpija: Jackson 4 (2:2), Rupnik 2, Marinelli 2, Joksimović 3, Brodnik 4 (1:2), Salin 12 (2:2), Gailius 6 (0:2), Omić 11 (5:9), Drobnjak 5 (2:2), Stepheson 13 (1:2).

Prosti meti: Crvena zvezda 12:21, Union Olimpija 13:21.

Met za tri točke: Crvena zvezda 5:11 (Blažič, Simonović, Radenović, Jenkins, Dragičević), Union Olimpija 5:11 (Salin 2, Brodnik, Drobnjak, Joksimović).

Osebne napake: Crvena zvezda 24, Union Olimpija 23.