ABA: Ljubljančani proti Zadru prekinili črno serijo, Novomeščani v Skopju (še) ne (VIDEO)

Košarkarji novomeške Krke so s 67:69 izgubili na gostovanju v Skopju, Olimpija doma premagala Zadar s 84:76

23. januar 2016 13.38
23. januar 2016 18.38
G. L.
G. L.

Skopje - Košarkarji novomeške Krke tudi pod vodstvom novega trenerja Vladimirja Anzulovića ne najdejo poti iz krize. Danes v Skopju jim je po polovici tekme, ko so dosegli kar 45 točk, kazalo dobro, a so v drugem polčasu povsem popustili in z izidom 67:69 doživeli že peti zaporedni poraz. Uspešnejši večer je za košarkarji Uniona Olimpije, ki so v domačih Stožicah s 84:76 odpravili Zadar.

Pet zaporednih porazov, če upoštevamo še tri iz evropskega pokala, je bilo pred današnjim gostovanjem Dalmatincev tudi za košarkarji Olimpije, a so zmaji slabo serijo za razliko od Novomeščanov uspeli prekiniti. Spodrsljaj je bil za Ljubljančane danes malodane prepovedan, saj so bili modri na papirju najlažji tekmec od zadnjih petih v tej sezoni jadranske lige.

Varovanci Gašperja Potočnika so se morali za zmago kljub temu zelo potruditi. Po uvodnem vodstvu gostov so si zmaji do 35. minute počasi priigrali prednost s 73:65, a zmagovalec s tem še ni bil odločen. Hrvati so se približali na 71:74, nato pa so odgovornost prevzeli Sava Lešić (22 točk, met iz igre 6:8, indeks 29), Zach Wright (6 podaj) in Miha Lapornik (15 točk).

Ljubljančane v zaključku lige ABA čakajo tri domače in dve gostujoči tekmi. V Stožicah bosta najprej gostovali Tajfun in Cedevita, nato sledita gostovanji pri Mega Leksu in Metalcu, za konec pa še domači obračun s Partizanom.

Krka zapravila zmago v drugem polčasu

Podobno zahtevno delo kot zmaje v boju za obstanek čaka tudi Novomeščane (obe ekipi imata po 8 zmag in 13 porazov).

V Skopju je bila za goste slaba zlasti zadnja četrtina, v kateri so Anzulovićevi možje na prvo točko čakali kar šest minut, do konca tekme pa jim je uspelo doseči zgolj en koš iz igre oziroma osem točk. MZT je sploh prvič danes povedel pri izidu 62:59, nato pa pomembni dve točki v boju za obstanek potrdil po napeti končnici.

V njej so imeli krkaši kljub obupnem metu (za tri 0:12) celo priložnost za zmago: osem sekund pred koncem se je ob točki zaostanka v prodor zapodil Luka Lapornik, a se ni najbolje znašel in zmaga je ostala doma.

Pri gostih je bil z 20 točkami najbolj razpoložen Žiga Dimec, v zmagovalnem moštvu pa je s 23 točkami prednjačil Đorđe Drenovac.

Novomeščane že v sredo čaka predzadnja tekma v pokalu FIBA, na kateri šteje le zmaga, nič drugače pa ne bo na preostalih petih tekmah lige ABA, najprej prihodnjo soboto doma proti Igokei.

Izidi, 21. kolo, danes:

MZT Skopje - Krka 69:67 (20:28, 41:45, 54:59)

Dvorana Jane Sandanski, gledalcev 1000, sodniki: Jovčić (Srbija), Dragojević, Šundić (oba Črna gora).

MZT Skopje: Protić 4 (2:4), Ljubičić 7, Mekić 1 (1:2), Drenovac 23 (3:3), Bunić 2, Stojanovski 11 (2:3), Mijatović 3 (1:1), M. Luković 13 (7:10), U. Luković 5 (3:6).

Krka: Rebec 10 (6:8), Ivanov 12 (2:4), Rojc 6 (4:4), Lalić 8, Tomić 2, Mulalić 2, Dimec 20 (2:3), Lapornik 7 (1:1).

Prosti meti: MZT Skopje, Krka 15:20.

Met za tri točke: MZT Skopje 8:22 (Stojanovski 3, M. Luković 2, Drenovac, Ljubičić), Krka 0:12.

Osebne napake: MZT Skopje 22, Krka 29.

Pet osebnih: Lalić (40.), Rojc (40.).

----------------------------------------------------------------------------------

Union Olimpija - Zadar 84:76 (22:22, 44:40, 62:61)

Dvorana Stožice, gledalcev 1100, sodniki: M. Vojinović, Glišić (oba Srbija), Bijedić (BiH).

Union Olimpija: Wright 5 (1:2), Mesiček 4, Nikolić 10 (1:2), Vučetić 4 (4:5), Lapornik 15, Lešić 22 (8:10), Zagorac 11, Mahkovic 6 (2:3), Zakis 7 (1:2).

Zadar: Cosey 17 (3:4), Kraljević 24 (6:6), Delaš 14, M. Ramljak 5 (1:2), Bošnjak 2 (2:4), Marinković 3 (1:1), Barać 4 (2:2), I. Ramljak 7.

Prosti meti: Union Olimpija 17:24, Zadar 15:19.

Met za tri točke: Union Olimpija 11:21 (Zagorac 3, Lapornik 3, Nikolić 3, Lešić 2), Zadar 5:20 (Cosey 2, Delaš 2, I. Ramljak).

Osebne napake: Union Olimpija 21, Zadar 26.