ABA: Mega Leks prekinil zmagoviti niz Krke

Košarkarji Krke so v 22. kolu regionalne lige ABA izgubili proti Mega Leksu (67:81).

14. februar 2015 12.31
14. februar 2015 18.00

Sremska Mitrovica - Košarkarji Krke so v 22. kolu regionalne lige ABA izgubili v gosteh pri Mega Leksu s 67:81 in prekinili niz petih zaporednih zmag.

Novomeščani so po odmevni zmagi proti Crveni zvezdi gostovali v Sremski Mitrovici, kjer pa se jim je poznala odstotnost prvega strelca lige Malcolma Armsteada, Tomaža Bolčine in Mirka Mulalića.

V njihovih vrstah je bil zelo razpoložen Chris Booker s 23 točkami, 8 skoki in 4 podajami, vendar pa je imel premalo pomoči soigralcev. Drugi najboljši strelec Matej Rojc je dosegel 12 točk.

Pri gostiteljih je bilo več razigranih igralcev, Nenad Miljenović je vknjižil 19 točk, Rade Zagorac 18 in Nikola Jokić 17.

Mega Leks si je prvo občutno prednost priigral ob koncu prve četrtine, ko je z delnim izidom 14:0 povedel z 21:11, a so se Novomeščani pod vodstvom Bookerja vrnili v igro in v 27. minuti rezultat obrnili v svojo korist (27:26).

Moštvi sta bili izenačeni vse do 26. minute, nato pa je Mega Leks pobegnil z delnim izidom 9:2 in tekmo odločil v prvih petih minutah zadnje četrtine, ko je po nizu trojk povedel za petnajst (71:56).

Krka bo v naslednjem kolu gostila Zadar, tekma bo 28. februarja ob 21. uri.

PRVA ČETRTINA

Novomeški košarkarji so v prvih šestih minutah dobro nadomestili odsotnost svojega prvega strelca Malcolma Armsteada in vodili z 11:7, za kar sta imela največ zaslug Erjon Kastrati (5 točk) in Chris Booker (4), nato pa so se začele težave.

Krka namreč do konca četrtine ni dosegla niti točke več in domačinom ponudila možnost za preobrat, kar so ti izkoristili z obema rokama. Mega Leks je četrtino končal s štirinajstimi zaporednimi točkami in ob odmoru vodil z 21:11.

DRUGA ČETRTINA

Domačini so dosegli prvi koš v drugi četrtini in svojo prednost povišali na dvanajst točk (23:11), nato pa so se Novomeščani vendarle prebudili in delnim izidom 16:3 rezultat obrnili v svojo korist (27:26). Pri njihovem povratku je imel ključno vlogo Chris Booker, ki je med 20. in 27. minuto dosegel polovico izmed šestnajstih točk.

Krka je dobro igro zadržala vse do konca druge četrtine in na glavni odmor odšla s prednostjo 34:29. Novomeško moštvo je bilo boljše tako v skokih (22:19), podajah (8:7) in ukradenih žogah (6:3).

TRETJA ČETRTINA

Drugi polčas so bolje začeli domačini, ki so dosegli osem izmed prvih desetih točk in po 23. minutah vodili za točk (37:36).

Novomeščani so se do 26. minute še enakovredno borili z Mega Leksom in vodili z 41:40, nato pa je sledil nov padec v igri. Domači so pobegnili z delnim izidom 9:2 in si do 29. minute ponovno priborili dvomestno prednost (53:43).

Pri Krki se je ob koncu četrtine razigral Matej Rojc in s petimi zaporednimi točkami svojo ekipo približal le na šest, nato pa so bili gostje v zadnjem napadu nezbrani v obrambi, kar je kaznoval Nikola Jokić za vodstvo 58:50.

ČETRTA ČETRTINA

Mega Leks je v zadnji četrtini brez težav nadzoroval potek tekme, predvsem po zaslugi natančnih metov za tri točke. V prvih petih minutah so trojke zadeli Rade Zagorac, Marko Kešelj in Danilo Nikolić, domači pa so si priborili ključno prednost 71:56.

Gostje so se borili vse do konca in se v 35. minuti približali na deset (56:66), a so gostitelji odgovorili s sedmimi zaporednimi točkami in dokončno strli odpor Krke. Ta je doživela 11. poraz v sezoni, na drugi strani pa so se pri Mega Leksu veselili devete zmage.