ABA: Olimpija neuspešna v Zadru, Krka po preobratu premagala MZT

Union Olimpija je v osmem kolu lige ABA izgubila proti Zadru (56:67). Krka je bila boljša od MZT-ja z 72:68.

31. oktober 2015 17.15
31. oktober 2015 17.49

Zadar - Košarkarji Uniona Olimpije so v osmem kolu regionalne lige ABA gostovali v Zadru in doživeli četrti poraz v tem tekmovanju (56:67).

Pri domačih je imel največ zaslug za zmago Glenn Cosey s 16 točkami, Boris Barać jih je dodal 10. Pri Olimpiji je bil ob odsotnosti kapetana Saše Zagorca najučinkovitejši Ronalds Zakis z 11 točkami.

Ljubljančani so se prve štiri minute dobro borili z Zadrom in imeli prednost točke (4:3), nato pa so gostitelji pobegnili z delnim izidom 8:3 in četrtino dobili za štiri (16:12).

Pri Zadru je bil na začetku druge četrtine dvakrat uspešen Boris Barać in svojemu moštvu priigral osem točk prednosti (20:12). Domačini so imeli vso četrtino nadzor nad potekom tekme in si v 19. minuti prvič priigrali dvomestno prednost (35:25), ob glavnem odmoru pa je bilo 38:27.

Olimpija tudi v nadaljevanju ni pokazala pravega obraza in neuspešno lovila svojega nasprotnika. Zadar si je po treh minutah izboril štirinajst točk naskoka (46:32) in visoko prednost zadržal do konca četrtine (59:45).

Ljubljančani so zadnjo četrtino začeli odločno in dosegli sedem izmed prvih devetih točk, tako da se je njihov zaostanek do 34. minute zmanjšal na devet točk (52:61). A to ni bilo dovolj za zmago, saj je sledil odgovor Zadra, ki si je s koši Glenna Coseyja, Marka Ramljaka in Anteja Delaša izboril trinajst točk prednosti (67:54) in tekmo mirno pripeljal h koncu.

Olimpija bo v naslednjem kolu gostovala pri Tajfunu, tekma bo 8. novembra.

Krka po preobratu do četrte zmage

Novomeška Krka je v dvorani Leona Štuklja premagala skopski MZT z 72:68 in vknjižila četrto zmago.

Začetek tekme je pripadel gostom, ki so po petih minutah vodili z 9:1 in četrtino končali s prednostjo štirih točk (14:10).

MZT je prevladoval tudi v drugi četrtini in imel po petnajstih minutah že enajst točk naskoka (31:20), Krka pa se je z boljšim zaključkom do glavnega odmora približala na osem (29:37).

Novomeščani so v drugem polčasu prikazali povsem drugačno igro in po štirih minutah rezultat obrnili v svojo korist (38:37), tekma pa je bila nato napeta vse do konca. Gostje so v zadnji minuti zaostajali za tri točke (66:69), njihove upe pa je dokončno pokopal Stefan Sinovec, ki je zadel tri izmed štirih prostih metov za končnih 72:68.

Pri Krki je bil prvi strelec Jure Lalić z 20 točkami, Dušan Katnić in Ive Ivanov sta jih prispevala po 12. Pri MZT-ju je bil najbolj razpoložen Danilo Mijatović s 16 točkami.

Krka bo v 9. kolu gostovala pri Igokei, tekma bo 7. novembra.

Rezultati 8. kola lige ABA

Zadar - Union Olimpija 67:56 (16:12, 22:15, 21:18, 8:11)

Zadar: Cosey 16 (5:5), Kraljević 8 (2:4), Delaš 7 (2:2), M. Ramljak 8 (1:2), Bošnjak 2, Marinković 2, Barać 10 (1:2), I. Ramljak 7, Pašalić 7 (1:2).

Union Olimpija: Wright 8, Rupnik 2, Hrovat 4 (2:2), Mesiček 5 (3:4), Nikolić 1 (1:2), Vučetić 4 (2:2), Lapornik 6 (2:2), Lešić 9, Mahkovic 6 (2:5), Zakis 11 (3:5).

Prosti meti: Zadar 12:17, Union Olimpija 15:22.

Met za tri točke: Zadar 7:24 (Pašalić 2, I. Ramljak, Barač, Delaš, M. Ramljak, Cosey), Union Olimpija 3:13 (Lešić 3).

Osebne napake: Zadar 27, Union Olimpija 23.

-----------------------------------------------------------

Krka - MZT Skopje Aerodrom 72:68 (10:14, 19:23, 24:12, 19:19)

Krka: Tratnik 2, Ivanov 12 (2:2), Sinovec 8 (8:9), Rojc 8 (5:6), Lalić 20 (6:8), Katnić 12 (2:3), Mulalić 3, Dimec 7 (1:2).

MZT Skopje: Sinadinović 3, Protić 3 (1:2), Ljubičić 9 (2:2), Mladenovski 2, Drenovac 8 (4:6), Bunić 7 (1:2), Stojanovski 9 (3:6), Mijatović 16 (4:4), Luković 11 (4:4).

Prosti meti: Krka 24:30, MZT Skopje 19:26.

Met za tri točke: Krka 4:16 (Katnić 2, Rojc, Mulalić), MZT Skopje 7:17 (Stojanovski 2, Mijatović 2, Sinadović, Ljubičić, Luković).

Osebne napake: Krka 25, MZT Skopje 24.