ABA: Olimpija po preobratu zmagala v Zagrebu

Košarkarji Uniona Olimpije so v 19. kolu lige ABA v gosteh premagali Cibono z 79:68 (18:21, 39:44, 55:56).

22. januar 2017 00.12
Stevan Milošević št.11 Olimpija in Paolo Marinelli št.5 Cibona, na tekmi košarkarske Lige ABA. Ljubljana, Slovenija 22.oktobra 2016. [košarka,šport,Liga ABA,KK Union Olimpija,KK Cibona,Milošević Stevan,Marinelli Paolo]
Š. Ro., STA
Š. Ro., STA
Cibona - Košarkarji Uniona Olimpije so zabeležili deveto zmago v ligi ABA, tretjo v gosteh v tej sezoni. Z izkupičkom 9:10 so se po točkah izenačili z Igokeo na šestem mestu ter se hkrati najbližjim zasledovalcem oddaljili za dve zmagi. Zaostanek za petouvrščeno Cibono sta dve zmagi, za končnico oziroma četrtim mestom pa štiri. Do konca rednega dela je še sedem tekem.

Ljubljančani so v Zagrebu pokazali dva obraza. V prvem polčasu so igro in rezultat prepustili gostom, v nadaljevanju pa so tekmeca stisnili v obrambi, hkrati pa z natančno igro v napadu naredili preobrat. Drugi polčas je Union Olimpija dobila s 40:24.

Na začetku le-tega je imela Cibona 14 točk prednosti (53:39) in vse je kazalo na nov poraz zeleno-belih. A ti so nato zaigrali povsem prerojeno. Z agresivno obrambo, predvsem pa dobrim zapiranjem prostora pod obročem, so z delnim izidom 16:2 prišli do izenačenja.

Odločilni udarec so gostiteljem zadali v zadnjih petih minutah. Niz štirih trojk, Gregorja Hrovata (13 točk, 6 skokov, 4 podaje), Devina Oliverja (15 točk, 11 skokov) in dveh Brandona Jeffersona (18 točk, trojke 4:9) za vodstvo 74:66 je razorožil Cibono, ki je po Crveni zvezdi in Partizanu doživela tretji poraz v domači dvorani.

Union Olimpija v naslednjem tednu čaka dve pomembni preizkušnji; v sredo gostovanje v državnem prvenstvu pri Zlatorogu, v nedeljo pa nastop doma proti makedonski ekipi Karpoš Sokoli.

Liga ABA, 19. kolo:

Union Olimpija 68:79 (21:18, 44:39, 56:55)

Dvorana Dražen Petrovič, gledalcev 1000, sodniki: Hordov (Hrvaška), Nešković (Srbija), Špendl (Slovenija).
Cibona: Reeynolds 6 (2:2), Šakić 10 (4:5), Marinelli 8 (1:2), Marić 2 (2:2), Bošnjak 6, Rozić 7 (2:2), Slavica 8 (0:2), Joksimović 5 (0:1).
Union Olimpija: Barbarič 3 (3:4), Oliver 15, Mulalić 11, Milošević 13 (1:2), Janković 6 (0:4), Jefferson 18 (4:6), Hrovat 13 (2:2).
Prosti meti: Cibona 17:22, Union Olimpija 10:18.
Met za tri točke: Cibona 7:20 (Šakić 2, Bošnjak 2, Marinelli, Joksimović, Rozić), Union Olimpija 11:28 (Jefferson 4, Hrovat 3, Mulalić 3, Oliver).
Osebne napake: Cibona 21, Union Olimpija 20.