ABA: Olimpija tudi na peti tekmi ostala praznih rok, Krka z zmago na četrto mesto

Union Olimpija je na peti tekmi lige ABA izgubila na gostovanju pri Radničkem, Krka pa je premagala Igokeo.

26. oktober 2013 22.22

Kragujevac - Ljubljanska Union Olimpija tudi po petih tekmah prvenstva ABA ostaja brez zmage, potem ko je danes izgubila na gostovanju pri Radničkem (66:81).

Varovanci Aleša Pipana so se z nasprotniki enakovredno borili do konca prvega polčasa, ko so zaostajali za štiri (34:38), nato pa so tretjo četrtino izgubili za devet točk (13:22). Radnički si je tako pred zadnjimi desetimi minutami priboril 14 točk prednosti, kar je bilo preveč za »zmaje«.

Pri Radničkem je bil najboljši strelec Sava Lešić s 26 točkami (za dve 9:9, za tri 2:4, prosti meti 2:2), pri Olimpiji pa je največ točk dosegel kapetan Dragiša Drobnjak (14).

Olimpija bo v šestem kolu gostovala pri Igokei.

Za Olimpijo ključna tretja četrtina

Olimpija je v prvih minutah dvoboja igrala dobro in vodila s 5:3, nato pa so si gostitelji z delnim izidom 6:0 priborili prvo večjo prednost na tekmi (11:5). Ljubljansko moštvo se je hitro zbralo in na odmor odšlo z le točko zaostanka (14:15).

Košarkarji Radničkega so svojo vodstvo držali do 16. minute, nato pa je ljubljanski kapetan Dragiša Drobnjak svojo ekipo povedel v novo vodstvo (26:25). Varovanci Aleša Pipana so si ob koncu četrtine priborili štiri točke prednosti (29:25), a nato s serijo zgrešenih metov svojim nasprotnikom omogočili, da so si zaostanek štirih točk pretvorili v vodstvo za šest (38:32). Radnički je ob polčasu vodil za štiri (38:34).

Domači so tekmo odločili v tretji četrtini, ki so jo dobili z izidom 22:13, tako da so imeli pred zadnjimi desetimi minutami prednost trinajstih točk (60:47), kar je bil za Olimpijo prevelik zalogaj. Ljubljančani so na koncu izgubili z rezultatom 66:81 in še naprej ostajajo brez zmage v ligi ABA.

Pipan: Smo v očitni krizi

»Čestitam Radničkemu za popolnoma zasluženo zmago. V prvem polčasu smo pokazali željo in dobro parirali nasprotniku. V drugem delu tekme pa smo zopet ponovili stare napake, ki jih je Radnički odlično izkoristil. Smo v očitni krizi iz katere moramo čim prej poiskati pot,« je po vnovičnem porazu povedal trener Olimpije Aleš Pipan.

Krka premagala Igokeo

Danes je svojo tekmo petega kola igrala tudi novomeška Krka, ki je v domači dvorani premagala Igokeo z 69:66.

Uvodno četrtino so dobili gostje z 12:11, nato je v drugi sledil odgovor Krke, ki je z delnim izidom 15:9 prešla v vodstvo in ob polčasu vodila za pet (26:11).

Gostitelji so po odmoru nadaljevali z dobro igro in si zavoljo šestih zadetih trojk priborili enajt točk naskoka (50:39), vendar je Igokea poskrbela za razburljiv zaključek dvoboja. Gostje so v prvih petih minutah zadnje četrtine dosegli osem točk več od Krke (11:3), ki je vodila le še za tri točke (53:50).

Igokea je v zadnji minuti začasno prešla v vodstvo, potem ko je Nemanja Gordić najprej zadel trojko v zadnji sekundi napada, nato pa izkoristil enena izmed dveh prostih metov (66:65), vendar se je na drugi strani izkazal kapean Edo Murić z zadeto trojko (68:66). Gostom je pri izidu 66:69 pripadel zadnji napad na tekmi, vendar je Siniša Štemberger zgrešil met za podaljšek.

Pri Krki je največ točk dosegel kapetan Edo Murić (18), pri Igokei pa Nemanja Gordić (23).