ABA: Olimpija v novo sezono krenila s tesnim porazom v Sremski Mitrovici

Košarkarji Olimpije so v prvem kolu lige ABA izgubili proti Mega Leksu s 85:86.

29. september 2016 21.57
29. september 2016 23.15
M. Ž.
M. Ž.

Sremska Mitrovica - Košarkarji Uniona Olimpije so danes igrali prvo tekmo regionalnega prvenstva ABA in v uvodnem kolu tesno izgubili proti Mega Leksu s 85:86 (vrhunci v spodnjem videu).

Ljubljančani so v prvem polčasu dvoboja z lanskim finalistom igrali dobro in si do glavnega odmora priigrali dvanajst točk prednosti (50:38), kar pa jim ni zadostovalo za zmago.

Mega Leks se je v nadaljevanju večkrat povsem približal, nato pa v zadnji minuti rednega dela nadoknadil zaostanek treh točk in 20 sekund pred iztekom s prostima metoma Alphe Kabe odločil dvoboj.

Pri Olimpiji je bil najboljši strelec Brandon Jefferon z 21 točkami, Nikola Janković jih je dodal 15. Pri Mega Leksu sta bila najbolj razpoložena Rade Zagorac in Ognjen Jaramaz s po 18 točkami.

Drugi slovenski predstavnik Krka bo v soboto v Novem mestu gostil ekipo Karpoš Sokoli (17).

POTEK TEKME

Za Ljubljančane so tekmo začeli Blaž Mesiček, Dražen Bubnić, Devin Oliver, Nikola Janković in Brandon Jefferson. Olimpija je bila v prvih minutah v podrejenem položaju in po sedmih minutah zaostajala za sedem (11:18), nato pa v zadnjih treh minutah pokazala povsem drugačen obraz in po zaslugi delnega izida 14:0 četrtino dobila za sedem (25:18).

Ljubljanski košarkarji so v drugi četrtini nadaljevali z dobro igro in s štirimi zaporednimi točkami Marka Mladjana pobegnili na dvomestno razliko (29:18), nato pa večji del četrtine svoje nasprotnike držali na varni razdalji in na glavni odmor odšli s prednostjo dvanajstih točk (50:38).

Če je Olimpija prevladovala v drugi četrtini, se je v tretji razmerje moči prevesilo na stran domačinov. Ti so začeli topiti prednost Ljubljančanov in se po dveh minutah približali na sedem (46:53), po šestih minutah pa je bil izid že izenačen na 55:55. Zmaji so se v zaključku četrtine le otresli močnega pritiska in si priborili sedem točk prednosti (74:67).

Ljubljanski kolektiv je na začetku zadnje četrtine pobegnil na devet točk (76:67), nato pa so mu stvari začele polzeti iz rok. Domačini so uprizorili nov povratek in se pet minut pred koncem približali na točko (79:80). Olimpija je v zadnji minuti vodila s 85:82, nato pa je najprej prosta meta zadel Ognjen Jaramaz, 20 sekund pred koncem pa še Alpha Kaba za vodstvo s 86:85. Ljubljančani so zahtevali minuto odmora, po kateri je Blaž Mesiček zgrešil met za zmago.

Liga ABA, prvo kolo

Mega Leks - Union Olimpija 86:85 (18:25, 20:25, 29:24, 19:11)

Mega Leks: Mushidi 2, Simić, Djoković 2, Jamaraz 18 (4:4), Veljković, Spasojević 11 (1:2), Milisavljević 4 (2:2), Kaba 17:5:6), Zagorac 18 (9:12), Čančar, Simeunović, Tejić 14 (5:6).

Union Olimpija: Barbarić 2 (2:2), Oliver, Bubnić 8, Mulalić, Mesiček 12 (9:10), Pelko 8, Milošević 4 (2:2), Janković 14 (2:5), Jefferson 21 (7:7), Jurček, Hrovat 12 (1:2), Mladjan 10 (1:2).

Prosti meti: Mega Leks 26:32, Union Olimpija 24:31.

Met za tri točke: Mega Leks 8:32 (Jaramaz 4, Kaba 2, Zagorac, Tejić po 1), Union Olimpija 11:28 (Jefferson 4, Bubnić 2, Pelko 2, Mesiček, Hrovat, Mladjan po 1).

Osebne napake: Mega Leks 27, Union Olimpija 22.

Pet osebnih napak: Milisavljević (31.).