ABA: Union Olimpija izgubila še desetič

V 16. kolu lige ABA so košarkarji Uniona Olimpije še drugič v tej sezoni izgubili proti Sutjeski z 78:86.

23. december 2015 19.53
Union Olimpija Ljubljana - Sutjeska Nikšić.Napad igralca Olimpije Nikolić Mitje Ljubljani 7.10.2015[košarka,Liga ABA]
Drago Perko
Drago Perko

Ljubljana - Olimpiji maščevanje ni uspelo. Po porazu v 3. kolu lige ABA v Stožicah, 60:61 je bilo, je bila za Ljubljančane vnovič usodna črnogorska Sutjeska. Novinec v ligi je ekipi trenerja Gašperja Potočnika prizadejal deseti poraz v sezoni (86:78). S šestimi zmagami so zmaji zasidrani v spodnji tretjini lestvice lige ABA.

Union Olimpija bi lahko dražje prodala svojo kožo, če bi lahko trener Potočnik računal na izkušeni dvojec Zack Wright-Saša Zagorac ... Wright ima težave z desnim zapestjem, Zagorac pa ima povišano temperaturo. Čeprav oslabljeni, se Ljubljančani niso ustrašili tekmeca, ki si je v prvi in drugi četrtini štirikrat nabral po osem točk naskoka. V drugi četrtini pa je Olimpija v režiji Save Lešića naredila serijo 4:12, zaostanek 32:28 je spremenila v vodstvo 36:40. Lešić je v tej seriji dosegel osem točk, enkrat je podal, prste pa je imel s skokom poleg tudi pri še šestem uspelem metu na koš Sutjeske.

Nadaljevanje je bilo obetavno za goste, ki so v 22. minuti vodili 39:47. Vodstva niso znali zadržati. Po zapravljeni žogi in zgrešenem mestu Mihe Lapornika za tri točke so gostje zadnjo četrtino začeli z naskokom petih točk. Usodo gostov je v 36. minuti s trojko (svojo drugo na tekmi, sicer pa peto v sezoni) zapečatil 21-letni Nikola Žižić. Črnogorci so se veselili pete zmage v svoji krstni sezoni v regiji. Olimpija ob vnovič poraznem metu za tri točke (komaj 16-odstotno) ter kar 15 izgubljenih žogah (domači le šest) na kaj več kot poraz niti ni mogla računati. Svoj beg iz spodnjega doma lestvice bo iskala na prihodnjih dveh tekmah - proti Ciboni in Krki.

Liga ABA, 16. kolo:

Sutjeska : Union Olimpija 86:78 (62:57, 39:44, 26:18)

Dvorana SC Nikšić gledalcev 1400, sodniki Radović (Hrvaška), Nešković
(Srbija), Zurapović (BiH).

Sutjeska: Pavlićević 14 (2:5), Albijanić 20 (4:4), Spasojević 15 (7:7), Žižić 14 (0:2), Vranješ 13 (5:5)- prva peterka; Djurović, Kovać, Čalasan, Mugoša, Korać 6 (0:2), Pavić 4 (0:3), Šalić;

Union Olimpija: Rupnik, Hrovat 4(2:2), Nikolič 6 (2:2), Vučetić 4 (2:2), Lešić 25 (6:8) - prva peterka; Wright, Mesiček 8, Lapornik 14, Zagorac, Mahkovic 6 (6:9), Zakis 11 (1:1).