ABA: prva domača zmaga Olimpije

Union Olimpija je v enajstem kolu lige ABA v Stožicah premagala Mega Vizuro (88:75).

08. december 2013 21.42
Košarka Union Olimpija:Mega Vizura

Ljubljana - Košarkarji Uniona Olimpije so v enajstem kolu lige ABA gostili Mega Vizuro in jo premagali z rezultatom 88:75, kar je bila za »zmaje« sploh prva domača zmaga v regionalni ligi.

Ljubljančani so prvo četrtino dobili z dvema točkama razlike (28:26), v drugi pa zavoljo uspešnih metrov za tri točke - do 25. minute do zadeli kar trinajst trojk -, naredili občutno razliko in na odmor odšli s prednostjo sedemnajstih točk (55:38).

Tudi preostanek dvoboja je bil na strani Olimpije, ki je v 27. minuti vodila z dvajsetimi točkami razlike (72:52), prednost pa je ohranjala tudi zavoljo večjega števila skokov (36:32) in predvsem razlike v številu asistenc (21:10).

Pri Olimpiji je bil najboljši strelec Sasu Salin, ki je 15 izmed svojih 21 točk dosegel z meti za tri točke (5:12), Alen Omić jih je dodal 16, Deividas Gailius pa 13. Pri Mega Vizuri je bil najbolj razpoložen Nikola Jokić z 20 točkami.

Union Olimpija bo prihodnjo soboto v slovenskem derbiju gostovala pri novomeški Krki.

Pipan: Kontrolirali smo potek igre od prve do zadnje minute

»Pričakoval sem težko tekmo, saj se je bilo težko zbrati po zmagi v Španiji. Čestitam igralcem za poletno igro v napadu. Kontrolirali smo potek igre od prve do zadnje minute. V napadu nam je steklo, saj smo zadeli kar 14 trojk, a v obrambi je bilo še kar nekaj napak. Nismo igrali obrambe na nivoju kot bi si želel. Zmagali smo, a vse skupaj je treba hitro pozabiti in se koncentrirati na naslednje tekme. V sredo v Ljubljano prihaja nemški Ratiopharm Ulm. Zopet nas čaka izjemno pomembna tekma,« je po tekmi povedal trener Olimpije Aleš Pipan.