ABA: Tajfun brez možnosti v Sremski Mitrovici

Košarkarji Tajfuna so na gostovanju pri Mega Leksu izgubili s 70:92, potem ko so popustili zlasti v drugem polčasu.

17. januar 2016 16.39
17. januar 2016 18.46
G. L.
G. L.

Sremska Mitrovica - Slovenski prvaki, košarkarji šentjurskega Tajfuna, so se favoriziranemu Mega Leksu v Sremski Mitrovici upirali zgolj v prvem polčasu, nato pa povsem popustili in doživeli poraz s 70:92. Srbi so se s trinajsto zmago še bolj zasidrali na četrtem mestu lige ABA, medtem ko je Tajfun z ravno toliko porazi (in sedmimi zmagami) na zadnjem mestu.

Domačini so prevladovali od samega začetka, čeprav je res, da si v prvem polčasu niso priigrali posebej oprijemljive prednosti. V prvi četrtini so hitro povedli za deset točk, a se je Tajfun po košu Jacoba Parkerja vrnil med žive in izenačil na 25:25.

Stvari so v nadaljevanju druge četrtine znova konkretneje prijeli v svoje roke Srbi in do glavnega odmora odnesli sedem točk kapitala. Razliko so na uvodu zadnje četrtine povečali celo na +12, a so se borbeni gostje po delnem izidu 8:0 vrnili na vsega tri točke zaostanka.

Domači so znali hitro vrniti udarec in se že do izteka tretje četrtine odlepiti na 68:50, kar je bilo znanilo njihove zmage. Razlika je v zadnji četrtini le še naraščala, sredi tega dela igre že na 21 točk (80:59), do konca tekme pa je znašala še za točko več.

Najboljši strelec pri zmagovalcih je bil Boris Savović z 20 točkami, pri gostih pa je s 16 koši prednjačil Sandi Čebular. Njega in soigralce naslednji preizkus čaka prihodnjo nedeljo, in sicer zahtevno gostovanje v Zagrebu pri Cedeviti, kjer bodo lovili prvo zmago po kar šestih zaporednih porazih.

Mega Leks - Tajfun 92:70 (25:16, 43:36, 68:50)

Dvorana Pinki, gledalcev 1000, sodniki: Dragojević, Vojinović (oba Črna Gora) in Milojević (Makedonija).

Mega Leks: Aranitović 8, Jaramaz 17 (1:2), Ivanović 12 (2:2), Savović 20 (1:3), Luwawu-Cabarrot 10 (0:2), Kaba 9 (3:5), Nikolić 5 (2:2), Janković 11 (3:5).

Tajfun: S. Sebič 2, M. Sebič 3 (0:2), Držić 10, Čebular 16 (1:4), Zimić 2 (2:2), Bratož 6 (2:2), Ponjavić 13 (4:5), Drobnjak 6, Bolčina 4, Parker 8 (3:5).

Prosti meti: Mega Leks 12:21, Tajfun 12:20.

Met za tri točke: Mega Leks 12:33 (Savović 3, Luwawu-Cabarrot 2, Ivanović 2, Jaramaz 2, Aranitović 2, Nikolić), Tajfun 8:28 (Čebular 3, Drobnjak 2, Parker, Ponjavić, M. Sebić).

Osebne napake: Mega Leks 23, Tajfun 23.

----------------------------------------------------------------------------------

Zadar - Cedevita 81:72 (18:12, 29:36, 55:54)