ABA: Cedevita s +33 strla Tajfun

Košarkarji Tajfuna so v tekmi 21. kola lige ABA v Zagrebu izgubili s Cedevito z 61:94 (15:28, 31:49, 48:71).

25. januar 2016 00.04
šipić košarka
Š. Ro.
Š. Ro.

Zagreb - Slovenski državni prvak iz Šentjurja je bil tudi v 21. kolu lige ABA brez uspeha. V Zagrebu je slovensko moštvo doživelo nov hud poraz, že 14. v sezoni in sedmega v nizu. Tajfun ni zmagal že vse od začetka decembraa, tokrat ga je za 33 točk premagala Cedevita, tako pa se je še trdneje zasidral na repu lestvice.

Šentjurčani proti evroligašu niso imeli pravih možnosti. Že začetek tekme je pokazal, da bodo drugouvrščeni Zagrebčani status papirnatih favoritov zlahka spremenili tudi v praktično zmago. Začetnih 8:2 in 17:7 so zlahka spremenili v trdno vodstvo, ki ga niso več spustili iz rok, že ob polčasu pa je bilo pri izidu 49:31 jasno, da lahko gostom pomaga le čudež.

Tega tudi v nadaljevanju ni bilo, Cedevita je igrala toliko, kot je bilo potrebno, da se prednost ni znižala, Tajfun pa tudi ni mogel bližje. Pri gostih je največ točk, 13, dosegel Emir Zimič, deset jih je dodal Aleksandar Ponjavić. Pri Cedeviti je bil najučinkovitejši Miro Bilan s 15 točkami.

Priložnost za zmago bodo košarkarji Tajfuna iskali naslednji teden, ko bodo v soboto 30. januarja v slovenskem obračunu gostovali v Stožicah pri Unionu Olimpiji.

Liga ABA, 21. kolo:

Cedevita - Tajfun 94:61 (28:15, 49:31, 71:48)

Dvorana Dom športov, gledalcev 800, sodniki: Vojinović, Nešković, Juras.

Cedevita: Pullen 13 (2:2), White 5, Katić 4, Babić 11 (3:3), Žganec 8, Walker 12 (1:2), Musa 9 (3:3), Bilan 15 (3:4), Mazalin 13 (3:5), Gordić 2, Arapović 2.

Tajfun: Čebular 9 (1:3), Zimić 13 (5:6), Bratož 5, Ponjavić 10 (2:2), Drobnjak 6 (6:7), Bolčina 9, Parker 9.

Prosti meti: Cedevita 15:19, Tajfun 14:18.
Met za tri točke: Cedevita 7:21 (Pullen 3, Walker 3, White), Tajfun 7:30 (Čebular 2, Ponjavić 2, Bratož, Bolčina, Parker).
Osebne napake: Cedevita 20, Tajfun 22.
Pet osebnih napak: Bolčina (40.).

Igokea - Cibona 68:57 (14:17, 29:25, 49:39)

Sutjeska - Mega Leks 68:73 (13:19, 32:34, 50:52)

Ponedeljek, 25. januar: Partizan - Crvena zvezda (21.00)

MZT Skopje - Krka 69:67 (20:28, 41:45, 54:59)

Union Olimpija - Zadar 84:76 (22:22, 44:40, 62:61)

Metalac - Budućnost 61:67 (12:21, 28:40, 44:48)