ABA: Tajfun prešibak proti Zadru

Košarkarji Tajfuna so v 19. kolu lige ABA drugič priznali premoč Zadru in v Celju izgubili s 66:82 (19:13, 31:43, 42:65).

08. januar 2016 22.57
Š. Ro., STA
Š. Ro., STA
Celje - Prvi obračun 19. kola lige Aba je bil v Celju, kjer pa domači Tajfun ni bil dorasel tekmec Zadru. Čeprav sta bili ekipi na lestvici povsem skupaj in z enakim razmerjem zmag in porazov, so bili hrvaški košarkarji v nekoliko podrejenem položaju le do 17. minute, nato pa zagospodarili v dvorani Golovec in Šentjurčane premagali še drugič v sezoni.

Slovenski prvaki so začeli vzpodbudno. Tomaž Bolčina, Domen Bratož in Sandi Čebular so bili natančni izza črte za tri točke in na semaforju je hitro kazalo 12:4. Gosti so se že približali na 11:14, a je Bratož še z eno trojko svojo ekipo spet oddaljil, po prvih desetih minutah je Tajfun vodil 19:13. Začetek druge četrtine je bil še obetaven, saj je Tajfun držal razliko, bil v prednosti do 17. minute, ko je Ante Delaš poskrbel za 31:30, z delnim izidom 12:1 pa je nato Zadar ob polčasu že vodil s 43:31.

Nič bolje se izbrancem Dejana Mihevca ni godilo v nadaljevanju. Zaostanek njegovih košarkarjev je bil iz napada v napad višji, po treh četrtinah je bilo že 42:65, sredi zadnje četrtine (48:74) pa je bilo dokončno jasno, da domačinom preobrat ne more več uspeti.

Liga ABA, 19. kolo:

Tajfun - Zadar 66:82 (19:13, 31:43, 42:65)

Dvorana Golovec, gledalcev 1000, sodniki: Vojinović, Obrnknežević, Juras (vsi Srbija).

Tajfun: S. Sebič 4, M. Sebič 6 (4:7), Držić 11, Čebular 8 (3:6), Bratož (1:4), Ponjavić 5 (2:2), Drobnjak 4 (2:2), Bolčina 12 (2:2), Parker 7.

Zadar: Cosey 25 (2:2), Kraljević 16 (4:4), Delaš 5 (1:2), Ramljak 5 (3:4), Bošnjak 6, Marinković 4, Barać 16 (2:2), Ramljak 5.

Prosti meti: Tajfun 14:23, Zadar 12:14.

Met za tri točke: Tajfun 8:20 (Bratož in Bolčina 2, Držić, Čebular, Ponjavić, Parker), Zadar 12:32 (Cosey 5, Barać 4, Bošnjak 2, Ramljak).

Osebne napake: Tajfun 21, Zadar 24.

Pet osebnih: Delaš (36.).