ABA: Gordić v Stožicah zrežiral preobrat Igokee

Union Olimpija v 19. kolu lige ABA izgubila proti Igokei z 62:66.

02. februar 2014 14.33
02. februar 2014 15.30

Ljubljana - Košarkarji Union Olimpije so v 19. kolu regionalne lige ABA v dvorani Stožice izgubili proti Igokei z 62:66.

Ljubljančani so imeli danes lepo priložnost, da se Igokei maščujejo za novembrski poraz, vendar so bili v končnici tekme preveč nezbrani.

Olimpija je vodila kar 39 minut, največ za 16 točk (42:26), a je imela Igokea v svojih vrstah izjemnega Nemanjo Gordića, ki je z 29 točkami poskrbel za preobrat v zadnji četrtini, v kateri je Olimpija dosegla le osem točk (8:19).

Pri domačih je bil najboljši strelec Dino Murić s 13 točkami, Alen Omić jih je dodal 11. Na drugi strani je bil z naskokom najboljši igralec Gordić, ki je poleg 29 točk (proti meti 10:11, za dve 8:13, trojke 1:3) vknjižil še po dva skoka, asistenci in ukradeni žogi (statistični indeks 28).

Ljubljansko moštvo bo naslednji dvoboj lige ABA igralo 15. februarja proti Szolnokiju.

Joksimović in Omić začela odlično

Union Olimpija je dobro začela domači dvoboj in v četrti minuti povedla s šestimi točkami razlike (10:4), pri čemer so vse točke dosegli Nebojša Joksimović, Alen Omić (oba po 4) in Jakov Vladović (2).

Pri Igokei so se hitro odzvali z minuto odmora, ki pa ni imela želenega učinka, saj je Omić z zabijanjem povišal na 12:4, v osmi minuti pa je Cedric Jackson s svojo četrto točko poskrbel za prvo dvomesto prednost (21:11).

Moštvi v zadnjih dveh minutah nista dosegli koša, tako da so imeli Ljubljančani deset točk naskoka, predvsem po zaslugi Joksimovića (7 točk) in Omića (6).

Olimpija nadzorovala prednost

Olimpija je drugi četrtini zgrešila prve tri mete, kar so gostje izkoristili s štirimi zaporednimi točkami (15:21), njihov nalet pa je z minuto odmora ustavil Aleš Pipan. Krajši premor je dobro del njegovim varovancem, ki so si s košema Murića in Sasuja Salina v 14. minuti priborili najvišjo prednost na tekmi (26:15), vendar seje Igokea le minuto kasneje znova približala (20:26).

Ljubljančani so se dobro odzvali na povratek gostov in četrtino sklenili z delnim izidom 11:4 - Dino Murić je v tem delu prispeval štiri točke, Salin tri ter Omić in Alex Stepheson po dve - za izid polčasa 37:24.

Pri domačih sta bila v prvem delu najbolj razpoložena Salin in Omić z osmimi točkami, Joksimović jih je dosegel sedem.

Igokea zmanjšala zaostanek

Olimpija je v tretji četrtini nadaljevala z dobro igro in si je s košema Jakova Vladovića in Alena Omića priborila 16 točk prednost (42:26), vendar se je Igokea do 24. minute vrnila z delnim izidom 6:0 (42:32), tri minute kasneje pa se je približala zgolj na devet točk (39:48). Domačini so po treh četrtinah vodili s sedmimi točkami razlike (54:47).

Šov Gordića v zadnjih desetih minutah

Zadnjo četrtino je zaznamovala izenačena igra. Igokea je držala stik z Olimpijo in pet minut pred koncem rednega dela zaostajala za sedem (51:58), nato pa je Branko Jorović s prostima metoma še približal svojo ekipo (53:58).

Olimpija se je znašla v krizi, saj je v naslednjem napadu Deividas Gailius izgubil žogo, kar je vodilo do koša Sergeria Gipsona, nato pa je bil nezbran še Salin, kar je z ukradeno žogo in polaganjem izkoristil Gordić (57:58).

Ljubljančani so s triminutnim strelskim postom resno ogrozili svojo zmago, nato pa je Dino Murić v ključnem trenutku zadel trojko (61:57), gostje pa so zahtevali minuto odmora.

Po povratku na igrišče se je Nemanja Gordić izkazal s štirimi zaporednimi točkami (61:62), točno minuto pred koncem pa je zadel oba prosta meta za vodstvo Igokee (63:62). A to še ni bilo vse z njegove strani, saj je Gailius ponovno izgubil žogo, kar je Gordić unovčil s košem in že svojo 28 točko.

Aleš Pipan je pred zadnjimi sekundami vzel minuto odmora, ki pa ni prinesla želenega preobrata, saj je Jakov Vladović izgubil žogo, Gordić pa je na drugi strani zadel prosti met za končnih 66:62.

Pipan: Gordić je praktično sam popeljal Igokeo do zmage

»Videli smo popolno nezbranost moje ekipe na današnji tekmi. Imeli smo veliko podaj direktno v roke nasprotniku in podobno izgubljenih žog. V odločilnih trenutkih tekme smo prelagali odgovornost in v končnici, ko bi morali odigrati pametno smo delali neumne poteze ter Igokea je to izkoristila. Gordića smo v prvem polčasu zaustavili, v drugem pa je prevzel vajeti v svoje roke in praktično sam pripeljal Igokeo do zmage,« je tekmo komentiral domači trener Aleš Pipan.