ABA: izjemna predstava Gailiusa za šesto zmago Olimpije

Košarkarji Olimpije so v 16. kolu lige ABA premagali Široki Brijeg s 77:62 in vknjižili šesto zmago v sezoni.

11. januar 2014 14.30
11. januar 2014 15.30

Ljubljana - Union Olimpija je v 16. kolu regionalne lige ABA gostila Široki Brijeg in zmagala s 77:62, kar je za Ljubljančane šesta zmaga v sezoni.

Olimpija si je v prvi četrtini hitro priborila trinajst točk prednosti (15:2), ki pa jo je zapravila s slabo igro v drugi, tako da je ob polčasu zaostajala za dve (31:33).

V drugih dvajsetih minutah je pri domačih stvari v svoje roke vzel Deividas Gailius in dosegel 22 izmed 27 točk - od tega kar 15 s trojkami - in Ljubljančanom povrnil prednost, ki so jo zadržali vse do konca.

Gailius je bil s 27 točkami prvi strelec tekme (za dve 6:9, trojke 5:10, prosti meti 0:2), tem pa je dodal še 7 skokov, 5 podaj in 3 ukradene žoge (statistični indeks 29), Alen Omić pa je tekmo končal s 15 točkami in 12 skoki. Pri gostih je bil najučinkovitejši Jahmar Young s 17 točkami.

Drugi slovenski predstavnik v ligi, novomeška Krka, bo jutri gostovala pri Partizanu.

Slab začetek Širokega

Gostujoči košarkarji so v prvih treh minutah pokazali zelo slabo igro, saj so zgrešili vseh pet metov in izgubili tudi dve žogi, kar je Olimpija znala izkoristiti in je povedla z desetimi točkami razlike (10:0).

Trener Širokega Jakša Vulić je ob visokem zaostanku svojega moštva zahteval minuto odmora, ki pa ni pomagala njegovim varovancem, saj sta Nebojša Joksimović in Cedric Jackson povišala na 15:0, gostje pa so prvi koš dosegli šele v šesti minuti (15:2).

Široki se je v nadaljevanju četrtine le otresel slabe igre in s pomočjo šestih točk centra Josipa Mikulića po desetih minutah zaostajal le še za osem točk (12:20).

Povratek gostov

Košarkarji gostujočega moštva so v drugi četrtini zmanjšali prednost Olimpije na šest (16:22). Sledila je trojka Sasuja Salina, vendar je pri Širokem z isto mero odgovoril Mikulić, nato pa je bil za tri točke uspešen še njegov soigralec Jahmar Young, zato je domači trener Aleš Pipan ob prednosti petih točk (27:22) vzel minuto odmora.

Ljubljančani so tudi po povratku na igrišče prikazali neprepričljivo igro, tako da je Young svoje moštvo približal na tri točke (24:27), prav v zadnjem napadu prvega polčasa pa je Karlo Vragović zadel trojko za prvo vodstvo Širokega na tekmi (33:31).

Pri gostih, ki so drugo četrtino dobili z 21:11, je bil prvi strelec Mikulić z enajstimi točkami, pri Olimpiji pa Jackson s sedmimi.

Gailius blestel v drugem polčasu

Ljubljansko moštvo je na začetku drugega polčasa prikazalo igro iz prve četrtine in si do 25. minute izborilo prednost desetih točk (45:35). Za povratek Olimpije je bil najzaslužnejši Deividas Gailius, ki je zadel vse tri mete za tri točke in tako prispeval 9 izmed 14 točk svoje ekipe.

Union Olimpija je dobro začela tretjo četrtino, a je sledil nov padec v igri. Ljubljančani so si privoščili preveč nepotrebnih napak, tako da so se gostje z delnim izidom 15:6 približali le na točko (50:51), vendar sta Salin in Gailius »zmajem« izborila boljše izhodišče pred zadnjo četrtino (55:50).

Deividas Gailius je v zadnjih desetih minutah nadaljeval z učinkovito predstavo in s petimi zaporednimi točkami svojemu moštvu znova priboril deset točk prednosti (60:50), po peti njegovi trojki pa so Ljubljančani v 32. minuti vodili s 64:50, svojo prednost pa so zadržali vse do konca.