ABA: Union Olimpija v tretji četrtini pobegnila Krki

Union Olimpija je na preloženi tekmi 2. kola lige ABA z 79:64 premagala Krko.

05. december 2016 21.45
05. december 2016 22.08
M. Ž.
M. Ž.

Ljubljana - V ligi ABA je bila na sporedu preložena tekma drugega kola med Union Olimpijo in Krko, ki so jo Ljubljančani dobili z 79:64 (vrhunci v spodnjem videu).

Olimpija se je do sedme zmage prebila po zaslugi odlične tretje četrtine, ki jo je dobila s 23:10 in neodločen izid 37:37 spremenila v občutno prednost 60:47, ki je Novomeščani v zadnji četrtini niso mogli nadoknaditi.

Pri Olimpiji je bil najbolj razigran Brandon Jefferson z 19 točkami, Mirko Mulalić jih je dodal 16.

Pri Krki so trije košarkarji presegli dvomestno število točk, Ron Curry in Matic Rebec sta jih dosegla po 12, Erjon Kastrati pa 11.

Ljubljančani so dobro začeli tekmo in s petimi točkami Gregorja Hrovata povedli s 5:0, Krka pa je odgovorila z nizom 8:2 in v šesti minuti prišla do prvega vodstva (8:7). Pobudo so nato znova prevzeli domačini in v deveti minuti vodili za šest (16:10), Krko pa je z dvema trojkama v igro vrnil Erjon Kastrati (16:16).

V drugi četrtini sta se ekipi izmenjevali v vodstvu. Začelo se je po željah Olimpije, ki si je priborila pet točk prednosti (22:17), nadaljevalo pa po ritmih Krke, ki je z nizom 9:0 rezultat obrnila v svojo korist (26:22). Ob polčasu je bil izid poravnan na 37:37.

V tretji četrtini je Olimpija zagospodarila na igrišču. Po 21 minutah je imela zaostanek dveh točk (37:39), nato pa v petih minutah silovito pritisnila in dosegla 18 izmed naslednjih 21 točk za vodstvo s 55:42. Ljubljančani so četrtino sklenili z visokim vodstvom za trinajst (60:47), kar jim je omogočilo, da so tekmo mirno pripeljali h koncu.

Liga ABA

Preložena tekma 2. kola

Union Olimpija - Krka 79:64 (16:16, 21:21, 23:10, 19:17)

Union Olimpija: Barbarić 4 (4:4), Oliver 4 (0:1), Bubnić 2 (0:1), Mulalić 16, Mesiček 3 (3:4), Milošević 8 (2:3), Janković 9 (5:8), Jefferson 19 (2:2), Hrovat 13 (4:4), Stopar 1 (1:2).

Krka: Rebec 12 (2:4), Curry 12 (4:4), Kastrati 11 (2:4), Rojc 1 (1:2), Skedelj 2, Dimec 6 (2:2), Čebular 8 (2:4), Ritlop 5, Eliott 7 (1:2).

Prosti meti: Union Olimpija 21:29, Krka.

Met za tri točke: Union Olimpija 10:34 (Jefferson 5, Mulalić 4, Hrovat), Krka 8:24 (Kastrati 3, Rebec 2, Čebular 2, Ritlop).

Osebne napake: Union Olimpija 23, Krka 25.