ABA: za Krko v Valjevu usodna tretja četrtina

Košarkarji Krke so v 19. kolu lige ABA gostovali pri Metalcu in doživeli deseti poraz sezone (77:83).

09. januar 2016 18.57
09. januar 2016 20.08
M. Ž.
M. Ž.

Valjevo - Košarkarji Krke so v 19. kolu regionalne lige ABA izgubili na gostovanju pri Metalcu (77:83) in vpisali deseti poraz sezone.

Novomeščani so slabo otvorili tekmo in po dveh minutah zaostajali za sedem (3:10), a nato v naslednjih dveh minutah povsem izničili zaostanek (10:10). Domačini so se dobro odzvali na pritisk Krke in si hitro izborili šest točk prednosti (18:12), po prvi četrtini pa je bilo 23:20 v njihovo korist.

Metalac je po štirih minutah druge četrtine vodil za osem točk (30:22), ko je Krka dvignila nivo igre in odgovorila z delnim izidom 12:3, pri katerem je bil najbolj razigran Stefan Sinovec z osmimi točkami (34:33). Izid polčasa je bil 38:38.

Novomeščani so v tretji četrtini prikazali zelo slabo in si priigrali visok zaostanek. Gostitelji so kot za šalo dosegali koše in v zgolj treh minutah naredili delni izid 14:5 (48:38), pred zadnjimi desetimi minutami pa so imeli kar šestnajst točk naskoka (66:50).

Krka je v zadnji četrtini dolgo potrebovala za povratek. Po 34 minutah je zaostajala za enajst (60:71), nato pa postopoma začela zmanjševati zaostanek in se v 36. minuti približala na štiri (68:72), vendar pa so se gostitelji pravočasno rešili iz težkega položaja in slavili zmago.

Pri Krki je bil prvi strelec Stefan Sinovec s 14 točkami, Jure Lalić jih je dodal 12. Pri Metalcu je bil najbolj razigran Dušan Kutlešić z 18 točkami.

Liga ABA, 19. kolo

Metalac Farmakom - Krka 83:77 (23:20, 15:18, 28:12, 17:27)

Metalac: Kočović 9 (5:6), Kutlešić 18 (5:8), Janković 5 (1:1), Majstorović 16 (5:9), Jevtović 15 (6:8), Josilo 11 (1:3), Rakičević 3 (1:2), Bakić 6 (2:4).

Krka: Rebec 10 (1:2), Tratnik 4, Ivanov 7, Sinovec 14 (1:4), Rojc 5 (5:6), Lalić 12 (2:3), Tomić 4 (4:6), Dimec 10 (2:3), Lapornik 11 (2:4).

Prosti meti: Metalac 26:41, Krka 17:28.

Met za tri točke: Metalac 5:23 (Josilo 2, Jevtović, Majstorović, Kutlešić), Krka 8:24 (Rebec 3, Sinovec 3, Ivanov, Lapornik).

Osebne napake: Metalac 27, Krka 33.

Pet osebnih: Lapornik (36.), Kočović (38.).