Američani so se v Oaklandu poigrali s Kitajci

Ameriška košarkarska reprezentanca je na pripravljalni tekmi za OI v Oracle Areni s 107:57 premagala Kitajsko.

27. julij 2016 08.29
27. julij 2016 08.55
China US Basketball
M. Ž.
M. Ž.

Oakland - Aktualni olimpijski prvaki Američani so dosegli še svojo tretjo zmago v pripravah na olimpijske igre v Riu, potem ko so v Oaklandu povsem nadigrali Kitajsko s 107:57 (vrhunci v spodnjem videu).

Uvodne minute tekme je zaznamoval Kevin Durant, ki je bil deležen prav posebne pozornosti v dvorani Oracle Arena, saj bo v prihodnji sezoni igral za Golden State Warriors, ki svoje domače tekme igrajo prav v tej dvorani.

Novopečeni član Bojevnikov je dosegel prvih deset točk ameriške reprezentance za vodstvo z 10:6. Domačini so slabi dve minuti pred koncem prvič povedli za deset (21:11) in četrtino zaključili z vodstvom 31:15.

Ameriška selekcija je v drugi četrtini stopila na plin in dosegla sedem izmed prvih devetih točk (38:17), po prvem polčasu pa je imela že 28 točk zaloge (52:24).

Branilci olimpijskega zlata so tudi v nadaljevanju prikazali atraktivno in učinkovito igro ter v drugih dvajsetih minutah dosegli skupno 55 točk, končni izidi je bil 107:57.

Pri Američanih je na parket stopilo vseh dvanajst igralcev in prav vsi so se vpisali med strelce. Najučinkovitejši je bil DeMarcus Cousins z 21 točkami, Carmelo Anthony jih je dodal 20.

Pri Kitajski je bil najboljši strelec Zhou Qi s 13 točkami, Zhou Peng in Gou Ailun sta jih dodala po 11.