Asvel visoko premagal Krko

Košarkarji Krke so na tretji tekmi drugega dela pokala Fiba izgubili na gostovanju pri Asvelu s 60:88.

12. januar 2016 23.00
M. Ž.
M. Ž.

Lyon - Košarkarji Krke so na tretji tekmi drugega dela pokala Fiba doživeli drugi poraz, potem ko so bili neuspešni na gostovanju pri Lyonu (60:88).

Francoski klub je silovito odprl tekmo in po zgolj treh minutah vodil z 12:2, za visoko vodstvo pa je imel največ zaslug David Andersen s sedmimi točkami. Asvel je prednost zadržal do konca četrtine, izid je bil 29:19.

Gostitelji so v drugi četrtini nadaljevali s svojo prevlado in v 16. minuti povedli že za dvajset točk (42:22), takšno prednost pa so imeli tudi ob glavnem odmoru (52:32).

Krka se v nadaljevanju dvoboja ni več vrnila v igro. V tretji četrtini je vseskozi visoko zaostajala in imela pred zadnjimi desetimi minutami osemnajst točk zaostanka (50:68). Zadnji del je bil povsem na strani Asvela, ki je pri vodstvu s 73:56 dosegel dvanajst zaporednih točk in vpisal visoko zmago.

Pri Krki sta največ točk dosegla Luka Lapornik (11) in Erjon Kastrati (10), pri Asvelu pa je bil prvi strelec David Andersen z 22 točkami.

Krka bo naslednjo tekmo igrala 20. januarja, ko bo gostovala pri Maccabiju Rishonu.