Celjanke hitijo enajsti zvezdici nasproti

V prvi finalni tekmi ženskega DP košarkarice Athleta prepričljivo, s 75:45, boljše od Triglava. Ekipi igrata na tri zmage.

14. april 2015 01.06
perko*kosarka
J. P., Delo.si

Celje - Finalna serija ženskega košarkarskega državnega prvenstva se je začela po pričakovanjih, saj je celjski Athlete v uvodnem dvoboju s 75:45 odpravil zasedbo Triglava in naredil prvega od treh korakov na poti do enajste lovorike, s katero bi se po uspešnosti izenačil z Ježico. Druga tekma bo v četrtek ob 20. uri v Kranju.

Branilke naslova iz Celja so se v finale prebile že osemnajstič zapored, le v prvih minutah današnjega obračuna pa so pustile nekaj veselja tudi tekmicam, ki so v tretji minuti ušle s 4:2. Odtlej je bil promet na parketu enosmeren, razlika pa je rasla. »Z rezultatom sem lahko zadovoljen, z igro pač ne. Od svojih igralk v drugem finalnem dvoboju pričakujem boljši pristop,« je bil kljub rezultatskemu uspehu kritičen Trboveljčan na klopi Celjank Damir Grgič.

»V uvodni četrtini smo si privoščili nekaj nepotrebnih napak, po katerih so se tekmice oddaljile, do glavnega odmora pa smo nato zaigrali precej bolje. Do četrtka bomo skušali odpraviti napake, pomembno pa je, da vsi skupaj verjamemo, da lahko dobimo tekmo,« pa ostaja optimističen trener Kranjčank Gašper Sluga. Najučinkovitejša igralka obračuna je bila Eva Lisec z dvojnim dvojčkom za 20 točk in 10 skokov.

ATHLETE CELJE : TRIGLAV KRANJ 75:45 (22:9, 37:24, 56:33)

Dvorana Gimnazije Celje center, gledalcev 400, sodniki Vučković (Maribor), Pur (Šmarje) in Grbić (Ljubljana).

Athlete: Abramovič 14 (4:4), Potočnik 2, Dojkić 19 (2:2), Jakovina 7 (1:2), Gajić 14 (2:4), Lisec 20 (4:4), Ocvirk, Erkić 7, Prezelj 2 (2:2).

Triglav: Zdolšek 8 (0:2), Mićunović 3, Meden 7, Jesenšek 2 (2:2), Jevtović 8, Žibert, Bošnjak 3 (1:2), Jakobčič 14 (2:2), Seničar, Zalar.

Prosti meti: Athlete 15:18, Triglav 5:8.

Trojke: Athlete 6:14 (Dojkić 3, Abramovič 2, Erkić 1), Triglav 4:16 (Jakobčič 2, Mićunović in Meden po 1).

Osebne napake: Athlete 17, Triglav 22.