Celjanke po preobratu do enajste pokalne lovorike

Košarkarice Celja so v finalu slovenskega pokala premagale Triglav z 71:69 in osvojile enajsto pokalno lovoriko.

06. marec 2016 18.12
06. marec 2016 18.43
KOŠARKA
M. Ž.
M. Ž.

Maribor - Košarkarice Celja so si priborile svojo enajsto pokalno lovoriko, potem ko so v finalu zaključnega turnirja v Mariboru po preobratu premagale Triglavanke z 71:69.

Celjanke so se do pokalne lovorike prebile po zaslugi izjemne končnice. Še pet minut pred koncem so zaostajale za enajst točk (47:58), nato pa zrežirale delni izid 17:3 in 27 sekund pred koncem povedle za 3 (64:61), vodstvo pa zadržale vse do konca.

Za najkoristnejšo igralko finala je bila izbrana članica Celja Ivana Dojkić, ki je vknjižila 14 točk (za dve 2-8, prosti meti 10-12), 8 podaj in 6 skokov.

Pri Celju je bila prva strelka Tina Trebec s 15 točkami, pri Triglavu pa Urška Žibert z 22 točkami.

POTEK TEKME

Tekmo so bolje otvorile Triglavanke in dosegle prvih sedem točk na tekmi, Celjanke pa so v sedmi minuti izid izenačile na 10:10 in četrtino dobile s 15:14.

Igralke Celja so v drugi četrtini nadaljevale z dobro igro in po 15 minutah vodile z devetimi točkami razlike (27:18), nato pa je sledila serija zgrešenih metov, kar so njihove nasprotnice izkoristile z delnim izidom 9:0 in izid poravnale na 27:27. Izid polčasa je s trojko postavila Celjanka Ivana Dojkić (30:27).

V tretji četrtini so Triglavanke zagospodarile na igrišču in po treh minutah izid obrnile v svojo korist (35:34), po 25 minutah vodile za sedem (41:34), nato pa je sledil nov udarec za Celjanke. Po protinapadu nad Ivano Dojkić, ki je po udarcu v obraz obležala na parketu, ni bila dosojena osebna napaka, nakar je sodniška trojica trenerja celjske ekipe Damirja Grgića zaradi burnih protestov poslala na tribuno. Triglav je po treh četrtinah vodil s 47:39.

Po prvih petih minutah zadnje četrtine je vse kazalo na to, da bo Triglav tekmo mirno pripeljal h koncu, saj je imel kar enajst točk zaloge (58:47), nato pa je sledil šok. Triglavankam se je v napadu povsem ustavilo, Celjanke pa so začele zmanjševati razliko in se vrnile z delnim izidom 17:3, pri katerem je imela najpomembnejšo vlogo Annamaria Prezelj z osmimi točkami.

Celjanke so tako 27 sekund pred koncem rednega dela vodile s 64:61, nato pa so sledile hitre osebne napake in številni prosti meti, ki pa niso prinesli zasuka. Končni izid je bil 71:69.

»Čestital bi igralkam in trenerjem, ki so do konca tekme vodili našo ekipo. Menim, da je zmagal karakter mojih igralk, ki niso uspele najti ritma skozi celotno tekmo. Ne vem, če je bil za to kriv pritisk, morda mladost, v tem trenutku tega ne morem povedati, ampak imeli bomo čas, da to preučimo. Tekma je ponudila vse, kar neka tekma lahko ponudi. V zadnji četrtini smo vstali od mrtvih. Čestitati moram tudi ekipi Triglava, ki je imela v svojih rokah dobljeno tekmo, a kljub temu izgubila,« je po tekmi povedal trener Celja Damir Grgić.

Pokal Slovenije za ženske, finale

Athlete Celje - Triglav 71:69 (15:14, 15:13, 9:20, 32:22)

(Trebec 15, Dojkić 14, Prezelj 12, Slonjšak 8; Žibert 22, Seničar 17, Meden 11, Jevtović 6)

Met za dve točki: Celje 19:40, Triglav 14:37.

Met za tri točke: Celje 5:18 (Prezelj in Slonjšak 2, Ocvirk), Triglav 7:21 (Seničar 3, Žibert in Meden 2).

Prosti meti: Celje 18:24, Triglav 20:23.

Skoki: Celje 24+9, Triglav 25+14.

Osebne napake: Celje 23, Triglav 23.